Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Pažický sa poďakoval spoluhráčom a body venoval priateľke

Sportnet|Publikované 5. okt 2006 o 22:00

Svit - Vydarenú premiéru novej sezóny na domácej palubovke absolvovali v stredu večer basketbalisti Chemosvitu Svit, keď po dobrom výkone zdolali

Komárno o 20 bodov (100:80). Pomerne jednoznačné víťazstvo sa však vôbec nerodilo ľahko a predovšetkým v prvom polčase húževnatý súper dlho hrýzol domáceho favorita. Bezprostredne po zápase to potvrdil aj najlepší strelec stretnutia Miloš Pažický ml. (na snímke v bielom).

"Určite sme chceli len víťazstvo, ale v podstate po celý zápas sme sa trápili, pretože sme mali určité chybičky v obrane a dostali sme dosť veľa bodov. Všetci sme ale zabojovali a napokon to dobre dopadlo," rozhovoril sa autor 26 bodov, ktorému stretnutie vyšlo nad očakávania.

Miloš hral s chuťou, padalo mu to z poľa i spoza trojkového oblúka (3 trojky) a presnú ruku mal taktiež z trestných hodov, keď z ôsmich pokusov bol sedemkrát úspešný. "Spokojný určite som a musím za to poďakovať spoluhráčom, že ma nachádzali presnými prihrávkami, postavili mi celkom dobré clony a vyšlo to," potešil sa M. Pažický, ktorého trochu mrzela slabšia obrana a pomerne veľa stratených lôpt, čo však určite možno pripísať začiatku sezóny.

"Trochu nám zväzovalo ruky a spôsobovalo nervozitu i to, že sme v prvom zápase vonku prehrali a doma sme chceli za každú cenu vyhrať," ozrejmil M. Pažický, z ktorého ruky padol i posledný kôš zápasu, ktorý znamenal dosiahnutie magickej stobodovej hranice. "Už si ani nepamätám, kedy sme dali naposledy stovku a ešte k tomu sa nám to podarilo hneď v prvom domácom zápase, takže sme spokojní," zdôraznil hráč, ktorý potvrdil, že dosiahnutá stovka ho bude stáť v kabíne kartón piva.

Komárno po domácom výbuchu z prvého kola so Spišskou Novou Vsou sa pod Tatrami predstavilo sympatickým dojmom a Sviťanom dlho odolávalo. "Čakali sme, že súper nastúpi s tým, že nemá čo stratiť, a naopak, že musí zabrať a pokúsiť sa odčiniť vysokú domácu prehru, po ktorej boli ich diváci veľmi nespokojní. Bolo to na ich výkone vidieť a určite hrali oveľa lepšie," pochválil svojich protihráčov z Komárna M. Pažický, ktorý vie, že ich družstvo čaká ešte dlhá a náročná cesta k získaniu v minulom roku stratených medailových pozícií.

"V prvom rade treba makať, vyhrať všetky zápasy doma a pokúsiť sa o to, čo sa nám v minulých sezónach nepodarilo, vyhrať nejaké zápasy vonku. S jedným, dvoma víťazstvami na palubovkách súperov v sezóne sa nedá držať na špici," pripomenul M. Pažický. To, že to nie je nereálne potvrdili zverenci trénera Tibora Jányho už v Bratislave, kde s domácim Interom odohrali vyrovnanú partiu. "Nevyšiel nám tam určitý úsek zápasu, keď sa nám vyfaulovali traja hráči vrátane mňa, Edo sa zranil a Janko dohrával druhý polčas so štyrmi faulami. Ten výkon potom nebol adekvátny tomu, na čo máme," naznačil Miloš, ktorý vie, že najväčšie rezervy má družstvo v obrane.

Zajtra sa Sviťania predstavia na horúcej palubovke v Košiciach, ktoré sú po dvoch kolách na prvom mieste tabuľky. "Určite to bude ťažký zápas, pretože v Košiciach sme taktiež už dlho nevyhrali. Od zápasu k zápasu sa zlepšujeme, takže verím, že to prelomíme. Celému tímu by víťazstvo vonku psychicky určite veľmi pomohlo," dodal M. Pažický, ktorý svojich 26 bodov v stretnutí symbolicky venoval svojej priateľke Naďke.

VYTRHNUTÉ ZO ŠTATISTÍK

PAŽICKÝ proti Komárnu

30 minút, 26 bodov, streľba spod koša: 3 úspešné / 4 pokusy, dvojky: 2/2, trojky: 3/6, TH: 7/8, získané fauly: 5, získané lopty: 2, doskoky: 2 (1 útočný, 1 obranný), bloky: 1, asistencie: 3, fauly: 2, stratené lopty: 3.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.