Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Pavol Zůbek chce pomôcť v novej pozícii

Sportnet|11. júl 2008 o 00:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skKošický hokejový klub má nového manažéra A-tímu. Stal sa ním Pavol Zůbek. Podľa viceprezidenta HC Miroslava

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Košický hokejový klub má nového manažéra A-tímu. Stal sa ním Pavol Zůbek. Podľa viceprezidenta HC Miroslava Kiraľvargu niekdajší hráč Košíc prijal ponuku, a tak bude po dlhých rokoch opäť v domácich farbách, avšak v novej pozícii.

KOŠICE. Súrodenci Zůbekovci boli odmalička spätí s košickým hokejom. Od roku 2000 pôsobili v nórskom klube Stjernen Hockey Fredrikstad v najvyššej súťaži. Najskôr ako hráči a v poslednej sezóne ako tréneri. Peter spája svoju budúcnosť s Nórskom, rozhodol sa žiť na severe, Pavol sa s rodinou vrátil do rodného mesta.

"Mohol by som ísť do Nórska. Ale syn pôjde do prvej triedy a chceli sme, aby školu začal doma. No a nepozdávala sa mi možnosť ísť sám a celý rok byť bez rodiny," ozrejmuje Paľo dôvody, ktoré ho viedli k tomu, že zakotvil doma.

Manažérom od 1. júla

Košický klub angažoval niekdajšiu oporu železiarov. Od prvého júla figuruje Pavol Zůbek aj na klubovej stránke ako manažér A-mužstva a súčasne vedúci mužstva. "Domov sa vraciam po desiatich rokoch. Moja minulosť je spojená s košickým klubom a chcel by som mu pomôcť aj v novej pozícii. Budem doma, s manželkou sme sa rozhodli, že najlepšie bude vrátiť sa."

Trénoval béčko

Pavol má z Nórska trénerské skúsenosti. Dva roky pôsobil vo Fredrikstade ako kormidelník. "Viedol som béčko. V Nórsku, keďže v najvyššej súťaži veľa domácich hráčov nedostávalo šancu, vytvorili rezervné mužstvá. Lenže nebolo to dotiahnuté do konca. V béčku mali hrávať chlapci z tretej, štvrtej päťky. Lenže hrať za rezervu ich nemotivovalo. Radšej prijali inú prácu na plný úväzok. Pochopiteľne, že keď boli bez prémií z áčka, tak to pocítili. A potom sa stávalo, že na tréningu bolo 10 - 12 hráčov, museli sme volať juniorov, ktorí však za béčko nehrali. Nemalo to hlavu a pätu, trénerské snaženie bolo limitované. Našlo sa len pár jednotlivcov, ktorí to brali poctivo a dreli. Na zápasoch bol niekedy problém vyskladať tri päťky," popisuje nórske pomery.

Pôsobiť v doterajšej pozícii nebolo pre Pavla motivujúce. Inou cestou sa vybralo jeho dvojča - Peter. Ten síce tiež vykonával trénerskú prácu, má však civilné zamestnanie a popri ňom bude trénovať béčko, alebo juniorský celok Stjernen Hockey.

Súvisiace články