Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pavol Piatka váha, v Tepliciach to bolo náročné

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Čaňa - Toľko východniarov, koľko sa stretlo na čanianskom trávniku v sobotu v 8. kole v zápase Čaňa - Senec, tu behalo naposledy hádam v dueli Čaňa -

Ličartovce. Pretože Senec je naozakj útočiskom množstva futbalistov s koreňmi na východnom Slovensku. Jedným z nich bol i 23 - ročný útočník Koby Pavol Piatka (na obr.). Aj keď po zápase schádzal uťahaný a roztpčený, pár minút na debatu si našiel. "Podľa to bol veľmi dobrý zápas, rušný, behalo sa hore - dole, šance boli na jednej i druhej strane," v prvom momente ocenil kvalitatívnu úroveň stretnutia, ktoré síce neprinieslo veľa futbalovej krásy, ale nasadením a bojovnosťou muselo uspokojiť, Pavol Piatka. "Akurát domáci mali viac šťastia, jednu z nich premenili, dali gól, a keďže bol jediný, vyhrali zápas."

Senec však takisto mohol skórovať, príležitosti na to mal možno lepšie ako Čaňa. V 23. minúte odtláčal loptu spred Solotrukovej kopačky Zajaroš, vzápätí však lopta našla práve Piatku, ten však z dobrej pozície triafal slabo. V 70. minúte bol v gólovej pozícii opäť práve Piatka, jeho hlavička však smerovala vedľa. Solotruk strieľal tvrdo, ale nepresne - vedľa Zajarošovej brány, nájazd štyroch seneckých hráčov na dvoch čanianskych mohli hostia tiež realizovať ináč. A v nadstavenom čase opäť hlavičkoval Piatka, opäť len do Zajarošových rúk, aj keď tento moment by sme medzi šance nezaradzovali. "My sme tiež mali dobré šance, veď len ja som mal dve. Boli naozaj stopercentné. V iných zápasoch som z toho dával góly, teraz mi to nevyšlo. Po tomto zápase som trochu sklamaný," hovorí útočník Senca, ktorý v predchádzajúcich troch zápasoch zakaždým skóroval.

V zápase to neraz iskrilo, aktéri z oboch strán sa však zhodli na tom, čo hovorí i Pavol Piatka: "Bol to tvrdý zápas, ale korektný. Nehralo sa zákerne."

Senec bol pred zápasom na treťom mieste tabuľky. Tím hral v Pohári UEFA, vyhral Slovenský pohár, triumfoval nad Žilinou v Superpohári, pomýšľa na postup do prvej ligy. A pred zápasom v Čani sa netajil väčšími bodovými ambíciami. "Určite sme chceli bodovať, mysleli sme aj na plný bodový zisk. Sme z toho sklamaní. Keď prehráte vo vyrovnanom zápase o jeden gól, tak musíte byť sklamaní," hovorí rodák z Humenného, ktorý hrával v Prešove, Humennom a v súčasnosti je hráčom českého FK Teplice. V Senci je na hosťovaní. "Do konca jesennej časti, potom uvidíme. V Tepliciach mám ešte dvojročnú zmluvu. Minulý rok som bol na vojenčine na Slovensku, tým pádom sa mi rok neráta a posúva sa mi to. Takže keď som bol podchytený do roku 2003, tak teraz to mám do roku 2004. Ja som tam bol už dvakrát, na jar som odohral osem zápasov. Ale najradšej by som odišiel, trošku som tam mal aj nejaké nezhody. Ale uvidíme, Teplice teraz nestoja najlepšie, sú na konci tabuľky. Je to tam však ťažké a náročné. Teplice sú milionársky klub s veľkými nárokmi, ja som tam bol najmladší hráč, bolo to ťažké," ešte váha nad tým, čo a ako ďalej, Pavol Piatka...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.