Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Pavol Piatka, kanonier a expert na derby

Sportnet|Publikované 6. dec 2004 o 00:00

Ličartovce Dlhšie sa vzhľadom na zdravotné peripetie hľadal, no napokon strelecky zabral ako v svojich najlepších časoch. Na mysli máme kanoniera

FC Steel Trans Ličartovce Pavla Piatku. Jesenný finiš mal pozoruhodný. Klasickým hetrikom sa blysol v derby s Michalovcami v dvanástom kole, v štrnástom rozhodol pre zmenu jediným gólom "okresné" druholigové derby s Prešovom.

"Uzdravil som sa, potrebné natrénoval a potom dostal aj šancu od trénera. To sú, myslím, hlavné atribúty môjho streleckého prebudenia," mieni ličartovský útočník Pavol Piatka (na snímke). "Naviac, ku koncu jesene sa začalo dariť aj celému mužstvu, bez ktorého podpory by som asi sotva góly strieľal. Vyhovuje mi aj naordinovanie činnosti na hrote trénerom J. Kozákom. Nemusím sa príliš sťahovať dozadu, zbytočne sa vybíjať v defenzívnych činnostiach. Sily musím predovšetkým koncentrovať na to, čo útočník vlastne musí robiť. Keďže zvyčajne hrávame na jedného hrotového hráča, túto rolu plním ja. Naozaj, môjmu futbalovému naturelu sedí. Pracujem hlavne v pokutovom území súpera a tam mi lopty servírujú spoluhráči. Zľava Bicák, sprava M. Adam, T. Šimko. Nuž a samozrejme, J. Majoroš." Koľko vás stáli góly v oboch spomenutých derby súbojoch? "Nič ma nestáli. Tu v Ličartovciach sa platí len za prvý gól po príchode do klubu. Ten som dal už pred dosť dlhým časom." Obliekali ste dresy Humenného, Prešova, Košíc, českých Teplíc. Reči sa točia okolo možného návratu do košického Čermeľa. Uvítali by ste ho? "V Ličartovciach sa cítim ja, a myslím aj ostatní spoluhráči dobre. Máme tu kvalitné zázemie. Na futbal tu chodí dosť ľudí. Z Ličartoviec, okolitých obcí, i z Košíc a Prešova. Predsa len, mesto je mesto. A Košice druhé najväčšie na Slovensku. Možnosť hry aj pod reflektormi by určite prilákala viac ľudí. Ak by to malo závisieť odo mňa, ja by som sa sťahoval. Aj preto, že vo východoslovenskej metropole som prežil krásne futbalové časy."

Súvisiace články