Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pavol Jano príde do Michaloviec ako tréner súperiek

Sportnet|Publikované 27. sep 2012 o 22:00

Tentoraz však príde ako súper, dnes povedie Veselí proti Iuvente. Domáce majú Moravankám čo vracať.MICHALOVCE. Šláger štvrtého kola slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa odohrá dnes od 17.30 hod. v michalovskej Chemkostav aréne.

Domáce družstvo totiž privíta český HC Britterm Veselí nad Moravou. Stretnutie bude mať pikantnú príchuť pre hosťujúceho lodivoda Pavla Jana, ktorý ešte na jar tohto roku viedol extraligových mužov Michaloviec.

Pre slovenského šampióna a českého vicemajstra bude dnešné meranie síl prvé z troch v krátkom časovom období.

Stretnú sa nielen v lige, ale aj v dvoch dueloch 2. kola Pohárov víťazov pohárov (PVP), v ktorom budú Zemplínčanky pokračovať po vypadnutí z Ligy majstrov (LM).

„Nečaká nás ľahký súper, v minulej sezóne sme s ním v troch zápasoch ani raz neuspeli. Máme však dobré družstvo, musíme sa s Veselí popasovať a poraziť ho aj v lige aj v PVP,“ povedala na úvod pivotka Iuventy Michaela Kovaličková.

Vysoké prehry mrzia

Ako už rodáčka z Rabče spomenula, Michalovčanky vlani s Brittermom v troch dueloch nezískali ani bod. Za kratší koniec ťahali v kvalifikácii LM a dvakrát vo WHIL.

„Zaznamenali sme dve vysoké porážky, ktoré nás mrzia o to viac, že sa zrodili pred naším obecenstvom. Na Morave sme prehrali iba o gól. Je to za nami, ideme ďalej, musíme sa pozerať dopredu,“ pokračovala M. Kovaličková.

V porovnaní s uplynulým ročníkom sa v kádri Veselí udiali iba menšie zmeny. Aj teraz má družstvo vysoké ambície, takže dnes sa môžu diváci tešiť na kvalitný duel.

„Moravanky sa oslabili o skúsenú brankárku Lenku Černú, ktorá ukončila kariéru, na druhej strane pribudla spojka Štěrbová. Majú aj nového trénera, ich sila sa však nezmenila. Nebude to teda jednoduchý zápas, ale verím, že vyhráme,“ uviedla bývalá hráčka Štartu Trenčín.

Na zápas sa teší

Po niekoľkých mesiacoch sa dnes do Michaloviec vráti kormidelník Pavol Jano, ktorý ešte nedávno viedol mužský celok HC winLand Michalovce. Tento búrlivák teraz sedí na lavičke Veselí, takže tentoraz bude v Zemplíne v pozícii súpera.

„Na zápas sa teším, budem blízko domova. Bude sa hrať v peknej hale, kam chodia dobrí diváci. Iuventa má kvalitné družstvo a je favoritom duelu, pretože hrá doma. Pokúsime sa tu niečo uhrať,“ povedal nám Pavol Jano.

Na margo toho, že v priebehu necelého mesiaca sa s Iuventou stretne jeho tím hneď trikrát, poznamenal: „Tak rozhodol žreb, podľa mňa však to nie je veľmi správne. Zbytočne už teraz nad tým polemizovať, už s tým nič nenarobíme.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.