Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pavlína Fialková skončila v šprinte Svetového pohára na 10. mieste

(Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 13. mar 2014 o 17:59

Mäkäräinenová si upevnila vedúcu pozíciu v priebežnom hodnotení SP a opäť sa výraznejšie vzdialila najväčšej prenasledovateľke Nórke Bergerovej.

KONTIOLAHTI. Fínka Kaisa Mäkäräinenová sa stala víťazkou štvrtkového šprintu žien v rámci 8. kola SP biatlonistiek. Vo fínskom Kontiolahti zvíťazila na 7,5 km trati pred Ruskou Oľgou Zajcevovou (+6,1) a ďalšou Fínkou, prekvapujúco treťou Mari Laukkanenovou (+22,7).

Dve Slovenky na štarte sa príkladne usilovali a super výsledkom bolo 10. miesto Paulíny Fialkovej (+1:02,5), 11-te Jany Gerekovej (+1:05,1).

Mäkäräinenová si dovolila v stojke raz netrafiť terč, no ani 150 m navyše ju od víťazstva neodklonilo. Opäť uplatnila rýchly beh a v závere sezóny jej forma obdivuhodne kulminuje.

Po prvej streľbe ležmo viedla, po druhej zaostávala za Zajcevovou presne o osem sekúnd, no záverečný okruh zvládla expresne. Pre 31-ročnú Fínku je to siedme víťazstvo v kariére, druhé v sezóne.

Slovenský biatlon sa predstavil medzi 85 štartujúcimi v oslabenej podobe. Anastasia Kuzminová prvý šprint v Kontiolahti vynechala, a tak sa pozornosť sústredila na Janu Gerekovú a Paulínu Fialkovú.

V cieli 11-ta Gereková podala veľmi dobrý výkon (strelecká bilancia 0-2), bežecky výborný, strelecky už menej solídny, keď dvakrát netrafila stojkový terč. Podobne sa usilovala aj Paulína Fialková (0-0) po bezchybnej streľbe ležmo bola 13-ta, po rovnako neomylnej stojke dokonca 9-ta a zapísala si najvýraznejší úspech v kariére.

Do SP prvýkrát bodovala, keď dosiaľ jej kariérne maximum vyjadrovala 53. priečka. Na medzičase 1600 m pred cieľom bola neustále 9-ta, v cieli s mimoriadne cenným 10. miestom.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.