Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Pavličko už nemohol obsedieť v hľadisku a svoj návrat okorenil dvoma bodmi

Sportnet|Publikované 26. sep 2006 o 00:00

Poprad - Mierne pokrivkávajúceho sme pred včerajším dopoludňajším tréningom na ľade zastavili pred zimným štadiónom v Poprade popradského útočníka

Slavomíra Pavlička (na snímke vpravo s prezidentom klubu Antonom Dankom). Člen elitného prvého útoku kamzíkov sa do zostavy ŠKP vrátil po dlhšej prestávke spôsobenej zranením. Svoj návrat na ľad okorenil gólom i asistenciou, avšak ani výborný výkon prvej formácie Popradu na zisk bodov v Nitre nestačil.

"Myslím si, že zápas v Nitre bol z oboch strán veľmi kvalitný. Bolo výborné, že z 0:2 sa nám podarilo vyrovnať na 2:2. Do tretej tretiny sme išli s tým, že výsledok musíme udržať a nakoniec strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V poslednej časti sme mali my prvé dve - tri gólové šance, žiaľ, nepremenili sme ich, a naopak, potom ich mala i Nitra, ktorá ich využila a rozhodla," povedal nám skúsený popradský krídelník, ktorý bol sám príjemne prekvapený skutočnosťou, že po jeho návrate do zostavy hral prvý útok Š-K-P v hernej pohode a skvelej forme. Žiaľ, ostatné päťky sa k nemu gólovo nepridali a hlavne preto odchádzali Podtatranci domov naprázdno.

"Aj ja som bol prekvapený tým, že potom, čo som nehral viac ako dva týždne som celkom vládal. Lepšie by však bolo, keby naša päťka nedala ani jeden gól, ale by sa vyhralo. Body by nás určite potešili viac, aj keď výkon ozaj nebol zlý. Možno to vyjde nabudúce," zaželal si v mene celého kolektívu S. Pavličko, ktorého zdravotný stav ešte ani zďaleka nie je stopercentný. Bojovník na pohľadanie však nerád sleduje svojich spoluhráčov iba z tribúny a preto sa na ľadovú plochu snažil vrátiť čo najskôr.

"Bolesť je zatiaľ utlmovaná liekmi a infúziami. Čakajú ma ešte nejaké vyšetrenia v Žiline, kde by sa to malo dať viac do poriadku. Budem sa súbežne liečiť i hrať. Pôvodne by som nemal hrať ešte dva, či tri týždne, ale už sa to nedalo v hľadisku vydržať. Päť zápasov v rade pauzovať nie je pre mňa zvykom, to vynechám tak raz za päť sezón. Preto som trénerovi hneď ako sa to dalo povedal, že chcem hrať," ozrejmil S. Pavličko, ktorý podľa vlastných slov s určitosťou nastúpi aj v dnešnom súboji proti Zvolenu, ktorý chcú Popradčania jednoznačne zdolať.

"Zvolen má trénera, ktorý nás viedol minulý rok, pozná nás, má i dobrého brankára a zodpovedné mužstvo. Doma však chceme vyhrať a našou kvalitnou hrou pozvať do hľadiska na hokej viac divákov," dodal S. Pavličko.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Róbert Huna (L. Mikuláš)6639

2. V. Čacho (Nitra)6538

3. M. Uram (Slovan)5448

4. M. Škovira (Poprad)6358

5. Ľ. Kolník (Nitra)6358

6. R. Krajči (Žilina)6358

7. M. Gálik (Žilina)6527

8. T. Melichárek (Trenčín)6347

9. M. Hujsa (Slovan)5257

10. J. Kóňa (Trenčín)6336

11. M. Lažo (Košice)6336

12. J. Kmiť (Košice)6336

13. I. Droppa (Košice)6066

51. J. Halaj (Poprad)6044

52. Ľ. Bartečko (Poprad)6213

Súvisiace články