Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Pavkovčekovej výborná stíhačka

Sportnet|Publikované 19. dec 2005 o 00:00

Marcela Pavkovčeková v sobotnom šprinte do príchodu poslednej pretekárky do cieľa tŕpla, či sa umiestni do 60. miesta, ktoré zaručovalo štart v nedeľnej stíhačke. Nakoniec na ňu ostalo posledné postupové miesto a akoby chcela osud upozorniť, že to nebola

Slovenka Marcela Pavkovčeková. FOTO - REUTERS

náhoda od úvodných metrov predbiehala jednu súperku za druhou. Nakoniec dobehla 31., čo znamenalo postup o 29 miest. Na jednej strane radosť, na druhej smútok, že k bodu chýbalo málo.

,,Veľmi som rada, vôbec som to nečakala. V predchádzajúcich dvoch pretekoch v Osrblí mi streľba nevychádzala. Nakoniec som si dokázala, že to ide. Po šprinte som si vravela, že po Marekovi Matiaškovi som druhý ‚pako', lebo všetko to boli moje chyby na strelnici."

V stíhačke strieľala v prvých troch položkách bezchybne, v poslednej raz zaváhala. ,,Mrzí ma to, mohla som bodovať. Dve kolá pred cieľom som si vravela, že nejaký bodík pod stromček si pripravím, ale nakoniec som spokojná." V biatlone sú štyri individuálne preteky, v dvoch, stíhačke a s hromadným štartom sú súboje doslova priamo na telo. ,,Radšej mám, keď štartujeme po jednej, viac mi vyhovuje pokoj. Človek by neveril, čo tie ženy dokážu na trati. Šliapu po paliciach, kričia na seba a pritom vlastne nemajú čo získať. Stačí sa zaradiť a vystihnúť situáciu. Viac ma mrzí, že sme v Osrblí čakali lepšie výsledky, celkovo sme sklamaní," povzdychla si M. Pavkovčeková.

Anna Murínová skončila v sobotu na 44. mieste a v takom poradí vybiehala do stíhačky. ,,Obidva dni sa mi bežalo ťažko. Bola som akási tuhá, navyše ma bolí koleno a akoby som nebola vo svojej koži. V stíhačke sa do tridsiatky dalo ísť, musela by som mať čistú streľbu."

Navyše sa trápila strelecky, keď každý deň trikrát netrafila terč. ,,V sobotu boli ťažké podmienky, vietor sa menil každú chvíľu a zohral určitú úlohu. Nemôžem povedať, že neviem strieľať, keď nedávno v Hochfilzene som mala čistú streľbu."

V stíhačke sa snažila ísť naplno, ale dosť ju brzdila bolesť v ľavom kolene, v ktorom má vodu. ,,V Hochfilzene pri streľbe v ľahu mi v ňom niečo prasklo a odvtedy bolí. Stále je opuchnuté a ťažko sa ohýna. V pondelok pôjdem na rezonanciu a doktor Caban ma vystrašil, že to môže byť odtrhnutý zadný meniskus, čo by bol veľký problém. Celkovo som čakala od Osrblia viac, v prvých dvoch pretekoch SP sa mi bežalo lepšie. Možno som v domácich podmienkach veľmi chcela," dodala A. Murínová.

Súvisiace články