Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pavel verí, že jeho tím dopadne dobre

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Prešov - Rebríčkovo najvyššie postaveným hráčom duelu Slovensko - Rumunsko je 28 - ročný rodák z Constanty, Rumun Andrei Pavel (na obr.). Hráč, ktorý

sa na profiscéne pohybuje od roku 1990, žije v Monte Carlo a doteraz na kurtoch zarobil 2,8 milióna USD, je momentálne na 26. mieste. Včera si na nás ochotne našiel čas. "Slovensko má veľmi dobrých hráčov, Dominik a Karol patria už niekoľko rokov ku špičke. Hlavne Karola Kučeru dobre poznám ešte z juniorských čias. Hovorím, máte výborných hráčov, ale samozrejme, Davis Cup je stále špecifický, ide o celý tím," pripomína rumunská jednotka. "Vaša výhoda je však najmä v tom, že hráte doma, tu v tejto krásnej hale," poobzeral sa okolo seba Pavel.

O "vzťahových problémoch" vnútri slovenského tímu Rumuni vedeli. "Vieme však najmä to, že Karol sa do tímu vrátil. A to je najpodstatnejšie."

V tomto roku sa stretol Pavel na turnajoch zo slovenských hráčov s Karolom Beckom. Cez neho postupoval do 3. kola Wimbledonu. "Hral tu jeden výborný zápas a myslím, že nielen pre mňa bol prekvapením. Neviem, aký je presne na akom povrchu. Myslím, že z neho bude dobrý hráč, už teraz má solídny bekend i forhend, určite má pred sebou veľkú budúcnosť," dodáva Pavel, ktorý potom skončil v 3. kole na rakete Nicolasa Lapenttiho.

V Prešove sa hrá na taraflexe. "Je to povrch, ktorý mi celkom vyhovuje."

Pavel bol minulý týždeň nasadenou jednotkou na turnaji v Bukurešti. V semifinále však skončil na rakete Argentínčana Acasusa. "Mal som tri mečboly, nevyšlo mi to, takže samozrejme, bol som trochu nešťastný. Súper sa naopak dostal späť do zápasu. Ale na druhej strane, viete, bolo to ďalšie semifinále v mojej kariére. Skôr ma mrzí to, že som skončil už v prvom kole US Open," spomína na oddretú prehru s Izraelčanom Levym (6:1, 6:7(7), 6:4, 3:6, 4:6) Andrei Pavel, štvrťfinalista tohtoročného French Open, ktorý samozrejme verí vo víťazstvo Rumunov. "Dúfam, že zvíťazíme my. Aj keď to bude veľmi náročný zápas, myslím, že všetky stretnutia budú vyrovnané. Dúfam však, že tu pochodíme dobre..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.