Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pauza vyčistila stôl, no ošemetné otázky zostali a ktovie, či dnes nastúpi v Liptove kompletný káder

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Pred prestávkou v najvyššej hokejovej súťaži na Spiši zahrmelo. Výsledky a posledné miesto neveštili nič dobré, trpezlivosť

funkcionárom došla a preto vytasili sankcie. Krátili prémie o 30 až 70 percent v závislosti od výšky platov, okrem toho varovný prst avizoval aj iné opatrenia. "Ak v štyroch zápasoch po sebe nezískame aspoň šesť bodov, budeme musieť pristúpiť k ráznejším verdiktom vrátane kádrových zmien," uviedol marketingový riaditeľ HK Spišská Nová Ves Dušan Kacvinský. Prvý zápas zo spomínanej kvóty majú východniari za sebou, s Košicami prehrali doma. Teraz majú teda pred sebou ešte tri reparáty. Zaujímali sme sa o to, či aj došlo k nejakému pohybu v kádri. D. Kacvinský riekol: "Stojíme si za slovom. Nič sa nezmenilo, ak nepríde k zlepšeniu, potom budeme konať." Mimochodom, hráči dosiaľ nedostali ani výplaty za september. "Tie boli pozastavené, budú vyplácané na budúci týždeň." Nie je obava, že hráči začnú aj prípadne štrajkovať "Nie je dôvod, všetko sme si rozobrali so skúsenými hokejistami," vyhlásil Dušan Kacivnský.

Trochu iný pohľad na situáciu predostrel brankár tímu Stanislav Petrík (na snímke). "Nálada nie je taká, aká by mala byť, preto bude ťažké sústrediť sa na kvalitnú hru. Mali sme síce posedenie na Čingove, kde sme si všetko vydiskutovali vnútri kolektívu aj s trénerom, ale až na ľade sa ukáže, či vyčistenie stola a obrúsenie ostrejších hrán pomohlo." Mimochodom, Petrík naznačil, že o sankciách hráči vedia od predstaviteľov klubu, ale nikto z činovníkov nebol v šatni a neriekol, že treba zabojovať a v štyroch súbojoch získať patričný počet bodov. "Dozvedeli sme sa o tom až z médií." Zaujímali sme sa o to, či nebodaj cez voľnejšie dni pribudol niekto nový na súpisku, ale gólman HK nás zaskočil inou skutočnosťou. "To nie, skôr by som povedal, že niekto bude najbližšie chýbať. Nechcem ale nič predbiehať, dnes v Liptove sa uvidí."

Takže budeme zvedaví, ako to vlastne je a či bude mať tréner Vladimír Klinga všetkých zverencov pokope s výnimkou maródov Polomského, Ondova a Nižňanského. "Proti Liptovskému Mikulášu sa nám zvyklo dariť v tejto sezóne. radi by sme bodovali aj do tretice, hoci to bude zložité," naznačil Petrík. Liptáci sú z rangu rivalov, proti ktorým by si východniari mali trúfnuť na úspešný výsledok, lenže ktovie, v akom štádiu je nálada, odhodlanie v tíme HK. "Či pôjdem do bránky, to ešte neviem, ukáže sa to až po dnešnom rozkorčuľovaní," dodal ochrana spišskonovoveskej svätyne. Isté je, že Spišiaci majú na krku nôž a cítia jeho ostrie. Musia si ale uvedomiť, že sami si to zavinili a teraz sa im bude o to zložitejšie dýchať. V uplynulých dňoch bol síce priestor na odpočinok, ale i tak nezmizli niektoré veci, ktoré poletujú v ovzduší a na ktoré stále myslíme," naznačil ošemetné postavenie Spišiakov S. Petrík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.