Paulína Fialková sa po pretekoch usmievala, Ivona si pre trapas zakrývala oči

Paulína Bátovská Fialková.
Paulína Bátovská Fialková. (Autor: slovenskybiatlon.sk)
Miloslav Šebela|30. nov 2022 o 16:23

Staršej zo sestier sa podaril výborný vstup do sezóny.

BRATISLAVA. KONTIOLAHTI. Je známa tým, že potrebuje pár súťaží na to, aby sa dobre rozbehla do sezóny. Nebýva hneď od prvých pretekoch v najlepšej forme. Potrebuje pár štartov, aby sa dostala do súťažného módu. 

Paulína Bátovská Fialková ukazuje, že má výnimočnú formu. Hneď v prvom štarte sezóny sa dostala do najlepšej desiatky vo vytrvalostných pretekoch v Kontiolahti. Skončila na výbornom ôsmom mieste. 

Je to jeden z jej najlepších štartov do sezóny. Hoci pred štyrmi rokmi bola pri prvom individuálnom štarte v Pokluke štvrtá. Teraz je jej umiestnenie príjemným prekvapením. 

„Príprava bola výborná a posledné týždne nám vyšli tiež. Našli sme kvalitné podmienky na prípravu. Teším sa na preteky,“ vravela s úsmevom pre RTVS. 

Pomohlo jej, že si sama bola šéfkou

Pritom po poslednej sezóne to nevyzeralo najlepšie. Po olympiáde bola mentálne aj fyzicky vyčerpaná.

„Po toľkých rokoch vo svetovom biatlone cítim, že som fyzicky i psychicky vyčerpaná. Potrebujem oddych a čo bude potom, uvidíme," vravela po olympiáde v Pekingu.

Po sezóne zvažovala aj koniec kariéry. Dohodla sa pokračovať. No cesta k tomu viedla najmä vďaka dohode s biatlonovým zväzom a Duklou Banská Bystrica. 

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa
Nachádzate sa tu: