Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Patty Schnyderová sa pripomenie fanúšikom na turnaji ITF

(Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. jún 2015 o 09:42

Bývalá členka Top 10 nemá v pláne intenzívnejší tenisový comeback. Využije len, že podujatie sa koná neďaleko jej bydliska.

BRATISLAVA. Švajčiarska tenistka Patty Schnyderová sa po štyroch rokoch vracia do oficiálneho medzinárodného súťažného diania.

Na základe voľnej karty sa už od nedele 5. júla predstaví v kvalifikácii turnaja ITF Reinert Open s dotáciou 50 000 USD na antuke v nemeckom Versmolde.

Podľa portálu Tennis Net však Schnyderová nemá v pláne intenzívnejší comeback. Aktuálne len využije, že podujatie sa koná neďaleko miesta, kde žije so svojím manželom Janom a dcérkou Kim Aylou.

Viaceré špecializované portály - napríklad Punto de Break či Tennis World Italia - pred mesiacom upozornili, že Schnyderová počnúc 20. májom po uplynutí povinnej trojmesačnej doby plnenia kritérií antidopingového systému (tzv. whereabouts) je oficiálne "reinštalovaná" a môže hrať na turnajoch.

Tridsaťšesťročná ľaváčka Schnyderová je bývalou sedmičkou svetového rebríčka WTA vo dvojhre.

Získala 11 singlových trofejí na hlavnom profesionálnom okruhu a 5 deblových a bola v semifinále dvojhry na Australian Open 2004.

Ukončenie aktívnej činnosti oznámila v máji 2011. Dcérku priviedla na svet vlani v novembri.

Autor: SITA

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.