Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Patrilo by sa doma vyhrať, hovorí asistent Ľ. Rusinko

Sportnet|Publikované 31. okt 2003 o 00:00

Sp. N. Ves/Turňa - V predposlednom kole jesennej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa nedarilo viacerým celkom medzi ktorými bola Turňa i

Sp. N. Ves. V poslednom kole jesennej časti sa práve títo dvaja súperi spolu stretnú. Po domácej prehre nováčika s Ďurkovom nastal v jeho tábore pred zimnou prestávkou nebývalý ruch. Na vlastnú žiadosť odstúpil tréner Emil Bezdeda, ktorý tento mančaft priviedol do tejto súťaže a vedenie klubu dal hráčom podmienečné pokuty. Ako priznal prezident Maroš Dobšinský všetko si môžu vyžehliť v poslednom stretnutí v Turni. "Odchod trénera určite nie je šťastným riešením, ale bolo to jeho rozhodnutie, ktoré sme akceptovali. Podľa jeho slov mal s mužstvom vyššie ambície, ktoré sa mu však nepodarilo s ním naplniť preto sa rozhodol predčasne v našom klube skončiť. Vedením mužstva je poverený jeho asistent Vladimír Michalko," povedal M. Dobšinský. V otázke nového trénera sa nechcú Spišiaci príliš ponáhľať, podľa slov prezidenta najskôr sa sústredia na odohranie zostávajúcich zápasov a potom sa budú venovať trénerskej otázke, ako aj doplneniu kádra. Za slabší výkon s Ďurkovom dostalo mužstvo výstrahu v podobe podmienečnej pokuty. "Ak podajú v Turni dobrý výkon a dokážu zvíťaziť, tak pokuta bude odpustená, inak budeme trvať na tom aby ju dostali," hovorí M. Dobšinský. Spišiaci v predchádzajúcich dueloch veľa vody pod Turnianskym, no po poslednej prehre sú odhodlaní zabojovať a pokúsiť sa stratené body získať späť. Verí tomu aj prezident, lebo hráči majú vytvorené všetky podmienky na to aby sa mohli plne venovať futbalu. V spišskonovoveskom drese je niekoľko hráčov, ktorí v Turni pôsobili a tak tento duel bude pre obe strany prestížny. "Bol by som rád, keby sa chlapci správne vyhecovali a ukázali že futbal vedia hrať a zobrali domácim body," prezradil M. Dobšinský.

Bodov na rozdávanie však cementári nemajú a na suseda v tabuľke sa zodpovedne pripravujú. Zdôraznil to aj asistent trénera Ľubomír Rusinko. Priznal, že po prehru s Lokomotívou boli všetci sklamaní, lebo verili v lepší výsledok. Na druhej strane povedal, že ich výkon v Košiciach nebol najlepší a teda si nezaslúžili bodovať. "Teraz sa už pripravujeme na nedeľňajší zápas, v ktorom chceme vyhrať, lebo v posledných dvoch kolách sa nám to nepodarilo, hoci sme oba odohrali na ihriskách súperov," prezrádza z plánov asistent trénera Ľ. Rusinko. V doterajších šiestich dueloch cementári stratili iba body po remíze s Čaňou a ďalšie by už nechceli. "Radi by sme stiahli so štvorbodovej straty, ktorú máme na Spišiakov. V ich mužstve hrajú naši bývalý spoluhráči, no kamarátsvo odložíme a v zápase budeme bojovať o čo najlepší výsledok," hovorí Ľ. Rusinko. Na otázku či môže mať zmena trénera v tábore súpera motivujúci vplyv na jeho hráčov zostal trocha zaskočený, pretože nevedel, že k niečomu takému došlo. "Môže im to prospieť, ale urobíme všetko pre dobrý výsledok, aby po skončení stretnutia bola väčšia spokojnosť v našom tábore," dodal asistent trénera cementárov.

Súvisiace články