Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Patrik Perun už slovenské tituly prestal rátať

Sportnet|Publikované 6. okt 2005 o 22:00

Košice Slovenskú nohejbalovú scénu ovládli už pred časom a na majstrovstvách republiky len neustále potvrdzujú, že sú "na našom trhu" absolútnou

špičkou. Bratia Martin a Patrik Perunovci zvíťazili na slovenskom šampionáte v súťaži dvojíc a spoločne s klubovým a reprezentačným kolegom Jánom Brutovským dominovali aj v trojiciach. Zástupcovia košického Dopravného podniku rozšírili už i tak bohatú zbierku titulov. Na domácej pôde sa bez problémov dostali v oboch kategóriách do finále. Vo dvojiciach bolo rýdzo košické, proti sebe stálo áčko a béčko dopravárov. Perunovci porazili pár Forrai Brutovský 2:0 (6,7). V trojiciach stále v súboji o zlato proti súrodencom a Brutovskému trio NK 99 Trebišov A Galus, Danko, Ňaršanský. Aj tento duel sa skončili víťazstvom DP 2:0.

Patrik Perun sa po dvoch víťazných ťaženiach nemal na čo sťažovať: "Som spokojný. Hoci v trojiciach sme prišli o nejaké sety. Ale to len preto, že sme si skúšali hru na jeden dopad, tak ako sa tu zakotvilo v medzinárodných pravidlách," poznamenal slovenský reprezentant. Treba uviesť, že u nás sa ešte na jeden dopad nehráva, no v Košiciach sa už aj v tomto smere snažia zachytiť trend. "V poslednom čase trénujeme v klube len na jeden dopad. No inde sa zdá sa nohejbalu nevenujú vôbec. Sklamala ma účasť na republikovom šampionáte. Bola jednou z najslabších za posledné roky. Chýbali mi zástupcovia zo západného Slovenska. V trojiciach som tak ani na okamih nepochyboval kto sa stane majstrom."

Zaujímavejšie sa zdalo finále v dvojiciach. Aj to sa síce nieslo v réžii bratov Perunovcov, no ich súperi Forrai s Brutovským sa mali dôvod snažiť. Veď to bol duel klubových spoluhráčov. "Bolo by prekvapením keby jedna z dvojíc z nášho klubu počas turnaja prehrala. Stretli sme sa dvakrát, najskôr v otváracom zápase skupiny. To sme vyhrali 2:0. No a potom sme si to rozdali aj vo finále s tým istým výsledkom, akurát, že tam to bolo ešte jednoznačnejšie."

Starší z bratov Perunovcov a pri otázke, koľko krát sa už stal majstrom Slovenska zháčil: "To fakt neviem. Určite je to dvojciferné číslo, ale ja tie prvenstvá nerátam. Mňa interesujú kovy z vrcholných medzinárodných podujatí, tie mám zrátané."

Túto sobotu sa bude v Košiciach bojovať o titul v singloch. A prekvapujúco sa turnaja zúčastní aj Patrik. "Beriem to tak, že je tu možnosť zahrať si, byť v kontakte s loptou. V posledných rokoch som sa medzi jednotlivcami nepredstavil, ale nemám problém sa prispôsobiť. Kvalifikácie o postup na finálový turnaj som sa kvôli chorobe nezúčastnil, bral som antibiotiká, dostal som však divokú kartu."

Z košického klubu budú okrem neho štartovať aj Marián Žigala, Ján Brutovský, Milan Ižol. Všetci vedia, že víťaz si vyslúži miesto v nominácii na majstrovstvá Európy. "Ja na nomináciu v singli nemyslím. Ale to neznamená, že do zápasov pôjdem s tým, že chcem prehrať. Práve naopak, ja vždy rád víťazím. A to hovorím i s vedomím, že som sa tejto disciplíne na tréningu veľmi nevenoval. Ale budem si hrať to svoje, spoliehať sa na tvrdý smeč."

Záverečná nominácia na európsky šampionát v Rumunsku, ktorý sa koná o dva týždne bude známe 16. októbra po skončení reprezentačného sústredenia v Košiciach. Patrik Perun by v nej mal mať isté miesto, veď je jednou z opôr národného tímu. "Verím, že vo dvojiciach by som mal byť v základnej zostave. Bojovať budem aj o miesto v trojiciach. Pravda, medzinárodné pravidla nohejbalu sú iné ako tie naše a tak je na zvážení trénerov akú stratégiu sa rozhodnú preferovať. Ale mojim cieľom je byť v Rumunsku na súpiske v dvojiciach i v trojiciach."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.