Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Patrik Hruščák začína pôsobenie v Katare, so šejkom hral futbal

Sportnet|Publikované 18. feb 2014 o 23:00

S odchovancom košickej hádzanej a slovenským reprezentantom si šejk tľapol do konca sezóny.

Odchovanec košickej hádzanej a slovenský reprezentant Patrik Hruščák je v Katare už od 25. januára, keď sa prišiel ukázať majiteľovi klubu Al Sadd SC, ktorý sídli v hlavnom meste krajiny, v Dauhe. Vracať domov, na Slovensko, sa už nemusel, pretože miestny bohatý šejk si s ním tľapol, do konca sezóny...

KOŠICE. Katarská liga sa začína ešte len vo štvrtok, takže mužstvo Al Sadd SC naberá formu v rôznych pohárových zápasoch.

„Je to iné ako v Európe, ani najvyššia súťaž sa tu nehrá celý rok, sezóna je oveľa kratšia. Náš klub ide do nej s cieľom vyhrávať a skončiť v lige do piateho miesta, aby sme potom išli do play-off z lepšej pozície. V minulom roku sa nášmu klubu, ktorý má v krajine najdlhšiu históriu a venuje sa prakticky všetkým športom, podarilo vyhrať jeden z tých troch pohárov. Al Sadd patrí medzi najpopulárnejšie mužstvá v Katare. V družstve máme aj legendu svetovej hádzanej, španielskeho brankára Hombradosa, majstra sveta, majstra Európy, účastníka piatich olympiád a sedem či osemnásobného víťaza Ligy majstrov. Pôsobí tu aj jeden chorvátsky pivot a ostatní hráči sú Egypťania, Alžírčania či domáci katarskí reprezentanti, ktorí vyhrali majstrovstvá Ázie,“ predstavuje Patrik Hruščák rôznorodú partiu, ktorá ho v Dauhe privítala.

„Myslím si, že máme veľmi dobré mužstvo. Predtým tu hrali aj Nikola Karabatic, Stojkovič či William Accambray, a Hombrados sa do tohto klubu vrátil dokonca už niekoľkokrát...“

Páči sa mu rodinná atmosféra

Patrik Hruščák sa v ňom udomácnil v pohode.

„Páči sa mi, že v ňom panuje taká rodinná atmosféra. Majiteľom klubu je šejk, a je veľmi kamarátsky, dokonca si s nami sem-tam na tréningu zahrá aj futbal. Chlapci, aj celý kolektív je super, vždy v piatok, keď je tu voľný deň, ako u nás v nedeľu, vymyslia pre nás nejakú zábavku. Napríklad minule zobrali svoje ‚štyristokoňové‘ džípy a išli sme sa do púšte voziť po dunách, čo bol fakt poriadny adrenalín. Potom sme zas mali arabské posedenie v púšti pri ohni, kde nás oboznámili s rôznymi tradíciami, takže vôbec sa tu nenudím. Buď trénujeme, alebo chodíme niekde niečo obdivovať. Voľný čas trávim aj telefonovaním s rodinou a priateľkou Luckou. V Katare si naozaj užívam, ale svet je to úplne iný ako v Európe, takže niekedy zostávam zaskočený,“ opísal nám prvé zážitky z „ropného raja“ Patrik Hruščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.