Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Patrick Marleau v prvej formácii San Jose so Selännem a Gravesom

TASR|19. sep 2001 o 13:20

San Jose 19. septembra (TASR)- Talentovaný útočník Patrick Marleau z hokejového klubu NHL San Jose Sharks akceptoval ponuku vedenia klubu a podpísal ...

San Jose 19. septembra (TASR)- Talentovaný útočník Patrick Marleau z hokejového klubu NHL San Jose Sharks akceptoval ponuku vedenia klubu a podpísal so "žralokmi" jednoročný kontrakt za 1,3 milióna dolárov. Mladý, 22-ročný talent tak dal prednosť pred lukratívnejšou zmluvou istote pôsobenia v prvej formácii Sharks po boku "fínskeho blesku" Selänneho a veterána Adama Gravesa.

Marleau sa stal v minulej sezóne, ktorá bola pre neho už štvrtou v NHL, s 25 gólmi a 52 bodmi druhým najlepšie bodujúcim hráčom San Jose. "Bolo pre mňa dôležité dotiahnuť podpis do konca. Dúfam, že dostanem šancu hrať veľkú rolu v tomto mužstve," povedal Marleau. "V jeho veku má Patrick veľkú možnosť rozvíjať vlastné schopnosti. Bolo by škoda, keby stratil nejaký čas nehraním. Toto leto pracoval tvrdo a je skutočne kvalitne pripravený," povedal generálny manažér Sharks Dean Lombardi.

Súvisiace články