Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Päťka pre Tepličku

Sportnet|Publikované 22. jún 2009 o 00:00

Ťahákom záverečného kola V. ligy J-Z bol súboj Smižian proti Tepličke. Hostia si boli vedomí svojho postavenia v tabuľke a v Smižanoch veľmi chceli zabodovať. Domáci však už ani nepamätali, kedy naposledy vyhrali.

SMIŽANY.

Dvadsaťštyri

Nakoniec sa veľké spišské derby skončilo jednoznačným výsledkom 5:0. Gólovo prispel jedným presným zásahom ostrostrelec Richard Klubert, ktorý v druhom polčase zahodil pokutový kop.

"Bol to veľmi ťažký zápas, hostia potrebovali body na záchranu. Neviem, či by im pomohli. Nemohli dovoliť ďalšie zaváhanie. Prakticky sme nevyhrali šesť zápasov za sebou. Súper mal dobrý začiatok a tri čisté šance. Nevyužili a potom sme ich prakticky k ničomu nepustili," zhodnotil stretnutie kanonier Smižian Richard Klubert a pridal aj obozretie za skončeným súťažným ročníkom:

"Z pohľadu mužstva bola jeseň úspešná. Jar dopadla veľmi dobre, keď nepočítam tých šesť zápasy, čo sme nevyhrali. Skončili sme ju víťazstvom 5:0."

Nedalo sa nespýtať - všimli si už niektoré kluby z vyšších súťaží kanoniera zo Spiša resp. ostáva Klubert v Smižanoch?

"Ťažko povedať, je to ešte vec dohody s inými klubmi. Uvidím, ako sa rozhodnem. Záujemcovia sú z druhej resp. tretej ligy."

Nechcú vypadnúť

Pochmúrna nálada zavládla na strane Tepličky. Ako nováčik si v tejto súťaži neurobili žiadnu hanbu, skôr naopak.

"Škoda našich nevyužitých šancí v prvom polčase. Potom by sa už stretnutie odvíjalo úplne inak. Veľmi sme chceli v Smižanoch zabodovať, aby sme sa vyhli zostupovému pásmu v tabuľke," skonštatoval kapitán Tepličky Jozef Lesnický a spolu s celým mužstvom čakali na výsledok z Jakloviec.
Jaklovčania vyhrali a v tabuľke pod seba stlačili práve Tepličku. Tá je v pásme zostupu. Po skúsenostiach z minulých sezón ešte zďaleka táto pozícia nemusí znamenať vypadnutie.

Súvisiace články