Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Pätica si po víkendovom kole polepšila

Favorit vyhral. Dávid Lipnický mal prsty pri štvrtom góle Lokomotívy proti Šaci-Brekovu. (Autor: ROSA)
Sportnet|Publikované 21. apr 2009 o 00:00

Vedúca trojica celkov najvyššej regionálnej futbalovej súťaže zbiera bod za bodom a na dne tabuľky je pätica, ktorá rozdáva v každom kole. Dá sa povedať, že súťaž už nemá taký náboj, lebo o jednom postupovom mieste je už takmer rozhodnuté a rovnako aj o z


ostupujúcom. Súboje celkov v pokojnom strede veľa vzruchu neprinášajú a menšie posuny v tabuľke smerom hore či dole sa menia po každom kole.

Košice. Platí to aj teraz, keď na štvrté miesto sa vrátilo Sp. Podhradie po tesnej domácej výhre nad Sabinovom, ktorý stále márne čaká na jarné víťazstvo. Okrem Slovana si ešte nevychutnali víťazstvo celky Krásnej, Sobraniec, Topolian a Šace-Brekov. Tá je už zmierená so svojím osudom, ale v doterajších kolách ani raz nepredala svoju kožu lacno. Aj v ostatnom kole sa statočne držali zverenci trénera Štefana Vargovčíka v súboji s Lokomotívou, ale nedokázali zabrániť ich najvyššej jarnej prehre o štyri góly. V jarnej časti sa nedarí podľa predstáv Topoľanom, ktoré z pätnástich bodov získali iba jeden, čo je veľmi málo. Nečudo, že uzatvárajú dno tabuľky. Je viac ako isté, že súťaž opustí iba jeden celok, a tak sa nemusia obávať priameho zostupu do nižšej súťaže. Aj preto tretia liga stratila potrebný náboj, lebo o zostupujúcom je už teraz rozhodnuté. Po víkendovom kole si okrem spomínaného Sp. Podhradia polepšili postavenie v tabuľke aj celky N. Hrušova, Barce, V. Šariša a Stropkova.

Kvarteto ešte neprehralo

Pokojne môžeme nazvať jarnou šťukou Teslu Stropkov, ktorá v doterajších piatich kolách stratila bod v uplynulom kole v Sabinove. V nedeľu využila domáce prostredie a zdolala najtesnejším rozdielom Vysoké Tatry. Tesla nazbierala už trinásť bodov, ktoré ju vyniesli na jedenáste miesto, pričom len tri body ju delia od siedmej priečky. Po jeseni predposledný celok urobil v doterajšom priebehu výrazný výkonnostný vzostup a dá sa predpokladať, že Stropkovčania nepovedali posledné slovo. Bez prehry spoločne s Teslou kráča aj vedúce trio - Moldava, Bardejov a Lokomotíva. Najvyššie víťazstvo z neho dosiahli železničiari proti outsiderovi, pre ktorého je štvorgólová prehra veľmi lichotivým výsledkom. Bardejov kráča jasne za svojím cieľom a Sobrance neboli veľmi tvrdým orieškom. Viac sa natrápila vedúca Moldava, ktorá sa v jarnej časti nevie dostať do tempa. Súperi sa dokážu vypnúť k najlepšiemu výkonu, čoho svedkom sme boli aj v Krásnej. Bojovný výkon v strede poľa umocnili dobré zákroky brankára Tkáča, ktorého prekonal gólom do šatne najlepší strelec tabuľky Jurko. Po povinnom víťazstve vonku sa čakalo potvrdenie troch bodov aj doma, ale hráči Svidníka nečakane zakopli s Veľkým Šarišom, pre ktorý to bolo prvé víťazstvo vonku v tejto sezóne.

Bilancia 21. kola III. ligy

Výsledky: Bardejov - Sobrance 3:0, Lok. Košice - Šaca-Brekov 4:0, Krásna - Moldava 1:2, Barca - Topoľany 3:1, Stropkov - V. Tatry 1:0, Sp. Podhradie - Sabinov 1:0, N. Hrušov - Giraltovce 0:0, Svidník - V. Šariš 1:2.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 5 1 2 14:5 (góly) 16:7 (body). Doteraz: 168 102 31 35 306:148 (góly) 336:136 (body)

POČET GÓLOV: 19, priemer na zápas 2,38. Doteraz: 454, priemer na zápas: 2,7.

STRELCI KOLA: Chmelo (Lok. Košice), Pisarik (Bardejov), Jurko (Moldava) dali po 2 góly.

DIVÁCI: 2 292, priemer na zápas: 286. Doteraz: 56 374, priemer na kolo: 2 684.

ŽLTÉ KARTY: 20. Doteraz: 504.

ČERVENÉ KARTY: 0. Doteraz: 27.

Súvisiace články