Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pätica môže už dnes oslavovať postup na šampionát

Sportnet|Publikované 8. sep 2009 o 22:00

Až päť európskych tímov môže po kvalifikačnej strede oslavovať postup na majstrovstvá sveta 2010.

LONDÝN. Najväčšiu šancu dostať sa do Afriky majú Španieli a Angličania, za istých okolností môže búchať postupové šampanské aj v Dánsku, Srbsku a na Slovensku. Ešte pred záverečnou tretinou kvalifikácie si postup ako prví z Európy vybojovali
Holanďania.

Program - 1. skupina: Malta - Švédsko (18.30 h), Albánsko - Dánsko (20.30), Maďarsko - Portugalsko (20.45).


1. Dánsko 7 5 2 0 14:3 17

2. Maďarsko 7 4 1 2 9:4 13

3. Švédsko 7 3 3 1 8:3 12

4. Portugalsko 7 2 4 1 9:5 10

5. Albánsko 8 1 3 4 4:8 6

6. Malta 8 0 1 7 0:21 1

2. skupina: Izrael - Luxembursko (20.00), Lotyšsko - Švajčiarsko (20.30), Moldavsko - Grécko (20.30).


1. Švajčiarsko 7 5 1 1 13:6 16

2. Grécko 7 4 1 2 12:6 13

3. Lotyšsko 7 4 1 2 11:6 13

4. Izrael 7 2 3 2 10:9 9

5. Luxembursko 7 1 2 4 3:13 5

6. Moldavsko 7 0 2 5 2:11 2

3. skupina: Česko - San Maríno (17.20), Slovinsko - Poľsko (20.45) Severné Írsko - SLOVENSKO (20.45, Belfast, Windsor Park, rozhodujú: Björn Kuipers - Sander Van Roekel, Norbertus Josephus Simons - Pol Van Boekel - všetci Hol.)

1. SLOVENSKO 7 5 1 1 19:8 16

2. Severné Írsko 8 4 2 2 13:7 14

3. Poľsko 7 3 2 2 19:8 11

4. Slovinsko 7 3 2 2 10:4 11

5. Česko 7 2 3 2 8:6 9

6. San Maríno 8 0 0 8 1:37 0

4. skupina: Lichtenštajnsko - Fínsko (19.30), Wales - Rusko (20.45), Nemecko - Azerbajdžan (20.45).

1. Nemecko 7 6 1 0 20:4 19

2. Rusko 7 6 0 1 15:3 18

3. Fínsko 7 4 1 2 10:11 13

4. Wales 7 3 0 4 5:7 9

5. Azerbajdžan 7 0 1 6 1:9 1

6. Lichtenštajnsko 7 0 1 6 1:18 1

5. skupina: Arménsko - Belgicko (18.00), Bosna a Hercegovina - Turecko (20.00), Španielsko - Estónsko (22.00).


1. Španielsko 7 7 0 0 18:2 21

2. Bosna a Herceg. 7 5 0 2 20:7 15

3. Turecko 7 3 2 2 10:7 11

4. Belgicko 7 2 1 4 10:16 7

5. Estónsko 7 1 2 4 7:19 5

6. Arménsko 7 0 1 6 3:17 1

6. skupina: Bielorusko - Ukrajina (19.00), Andorra - Kazachstan (20.00), Anglicko - Chorvátsko (21.00).

1. Anglicko 7 7 0 0 26:4 21

2. Chorvátsko 8 5 2 1 16:7 17

3. Ukrajina 7 4 2 1 14:6 14

4. Bielorusko 7 3 0 4 15:11 9

5. Kazachstan 7 1 0 6 7:22 3

6. Andorra 8 0 0 8 2:30 0

7. skupina: Faerské ostrovy - Litva (18.15), Rumunsko - Rakúsko (19.45), Srbsko - Francúzsko (21.00).

1. Srbsko 7 6 0 1 15:5 18

2. Francúzsko 7 4 2 1 9:7 14

3. Rakúsko 7 3 1 3 10:10 10

4. Litva 7 3 0 4 6:6 9

5. Rumunsko 7 2 2 3 8:11 8

6. Faerské ostrovy 7 0 1 6 2:11 1

8. skupina: Čierna Hora - Cyprus (20.15), Taliansko - Bulharsko (20.50).

1. Taliansko 7 5 2 0 11:3 17

2. Írsko 8 4 4 0 10:6 16

3. Bulharsko 7 2 5 0 10:5 11

4. Cyprus 7 1 2 4 7:11 5

5. Čierna Hora 7 0 4 3 6:12 4

6. Gruzínsko 8 0 3 5 4:11 3

9. skupina: Nórsko - Macedónsko (20.30), Škótsko - Holandsko (20.30).


1. Holandsko 7 7 0 0 16:2 21

2. Škótsko 7 3 1 3 6:10 10

3. Nórsko 7 1 4 2 7:6 7

4. Macedónsko 7 2 1 4 4:9 7

5. Island 8 1 2 5 7:13 5

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.