Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Päťgólová kanonáda a Škovira s hetrikom

Päť gólov a spokojní diváci. Zápas s Považskou Bystricou bol v podaní Spišiakov hry mačky s myšou. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 25. okt 2013 o 00:00

Spišiaci vrátili Považskej Bystrici prehru 1:3 z prvého kola. A to ich v závere ešte šetrili.SP. NOVÁ VES. Od zápasu k zápasu si postupne spišskonovoveskí hokejisti získavajú späť dôveru najvernejších fanúšikov. Za ostatné dni a týždne odohrali na svojom ľade veľmi málo stretnutí.

Odrátajúc predohrávku s reprezentačnou osemnástkou, takmer po mesiaci hrali doma majstrák.

Dobrý výkon

Nový súťažný ročník 2013/2014 začínali Novovešťania práve na ľade Považskej Bystrice. Po trinástich kolách sa toho na hokejovom Spiši veľa nezmenilo.

Pribudli nové posily Škovira – Smotrila, ostali staré problémy s financiami a apatia fanúšikov na hokej.

Za necelé dva mesiace sa pomaličky začína karta obracať. Zverenci trénera Michala Teplicu začali zbierať na svoje kontá víťazstvá. Odpútali sa z poslednej priečky. Dostali sa do pokojných stredných vôd tabuľky.

Bojujú však stále o financie a priazeň diváka. Na stredajší duel sa prišlo pozrieť 250 najvernejších. Odchádzali maximálne spokojní. Videli veľa gólov a z domácej strany aj výborný výkon.

„Víťazstvo z Prievidze sme chceli potvrdiť aj doma. Konečne sme hrali na svojom ľade, no na začiatku nás trochu zaskočil prvý inkasovaný gól. Prevzali sme iniciatívu a po všetkých stránkach sme boli lepší. Dobre zachytali brankári, hlavne gólman hostí výborným výkonom zabránil debaklu. Škovira sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Je tam vidieť obrovskú skúsenosť. Rišo Smotrila nastúpil na prvý zápas, mal veľmi veľa šancí, no nevyužil ani jednu. Verím, že sa to zlepší,“ povedal po víťazstve 5:1 tréner HK Spišská Nová Ves Michal Teplica.

Škovira čím starí, tým lepší

V poslednej minúte 250 divákov vstalo a za predvedený výkon zatlieskalo. Aj na hráčoch bolo vidieť, že v poslednej tretine hrajú iba pre nich. Vtipne kombinovali, niekedy to až pred brankárom hostí prekombinovali, no hlavne sa bavili hokejom. ústrednou postavou zápasu bol Miroslav škovira. Hral s veľkou chuťou, výborne mu sekundovali spoluhráči z útoku Smotrila s Kokym a Miro sa trikrát zapísal do listiny strelcov.

„Nedá sa to pripísať dobrej forme, skôr dobrému kolektívu. Som rád, že po mojom príchode sme začali vyhrávať. Zo začiatku ročníka sa Novovešťanom nedarilo podľa ich predstáv. Dostali sme sa do hornej polovice tabuľky a to je dobré. Proti Považskej Bystrici sme sa len na začiatku trochu trápili, potom už sme ovládli hru a je len škoda, že sme nepridali ešte viac presných zásahov,“ spokojne skonštatoval trojgolový strelec HK Spišská Nová Ves Miroslav Škovira.

Dnes sa v tabuľke šiesti Spišiaci predstavia na ľade v Topoľčanoch.

Súvisiace články