Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Pat Cash si na Australian Open namiesto rakety berie gitaru

TASR|Publikované 5. jan 2006 o 20:29

Madrás 5. januára (TASR) - Legendárny austrálsky tenista Pat Cash, ktorý dočasne vystúpil z tenisového dôchodku, aby sa predstavil na turnaji Chennai ...

Madrás 5. januára (TASR) - Legendárny austrálsky tenista Pat Cash, ktorý dočasne vystúpil z tenisového dôchodku, aby sa predstavil na turnaji Chennai Open, už neplánuje v kariére pokračovať. Tenisovú raketu opäť vymení za gitaru, ktorej sa venuje od konca aktívnej kariéry v roku 1998.

Dočasný návrat z dôchodku sa pre neho veľmi slávne neskončil, v prvom kole štvorhry spolu s indickým tínedžerom Karanom Rastogim hladko podľahli druhému nasadenému páru Rainer Schüttler, Alexander Waske 2:6, 2:6. Napriek tomu si túto skúsenosť pochvaľuje: "Naši súperi udierali do lopty dosť silno, ale aj tak to bola zábava. Dokonca aj ja som sa celkom dobre pohyboval."

Cash sa na kurt dostal vlastne náhodou. Do juhoindického mesta sa vybral komentovať turnaj pre televíziu, no organizátori ho presvedčili a spárovali s miestnym nádejným 19-ročným tenistom. "Nemal som natrénované a Karan je ešte neskúsený. Nikto od nás víťazstvo nečakal, napriek tomu som sklamaný, že sme nevyužili niektoré príležitosti," hovorí Cash.

Austrálčan, ktorý na wimbledonskej tráve triumfoval v roku 1987, sa tak vrátil k svojej aktuálnej láske - k hudbe. V minulosti hral aj so slávnou skupinou INXS, gitaru si berie aj na Australian Open. "Zoberiem si gitaru a dokonca tesne pre začiatkom turnaja odohrám koncert," potvrdzuje Cash.

mk lg

Súvisiace články