Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Paszeková päťkrát podávala na triumf nad Jankovičovou

SITA|Publikované 14. jan 2008 o 14:24

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Jednoznačne najdramatickejším stretnutím pondelňajšieho programu 1. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji novej tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne ...

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Jednoznačne najdramatickejším stretnutím pondelňajšieho programu 1. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji novej tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne bol duel tretej nasadenej Srbky Jeleny Jankovičovej s Rakúšankou Tamirou Paszekovou, 39. v počítačovom poradí. Talentovaná 17-ročná rodáčka z Dornbirnu, v ktorej žilách koluje čilská, tanzánska, kenská a indická krv, viedla v Aréne Roda Lavera v rozhodujúcom sete 3:0 i 4:1 s dvoma brejkmi, neskôr až päťkrát podávala na víťazstvo a mala tri mečbaly, ale záver nezvládla. Favoritka napokon zvíťazila za 189 minút 2:6, 6:2, 12:10, keď záverečný set aj s ošetrovaniami na oboch stranách trval bez štyroch minút dve hodiny. Srbka teda potvrdila triumf 6:3, 6:4 dosiahnutý pri vzájomnej premiére minulý rok na antuke v Ríme.

"Skúšala som už všeličo, len aby som ju brejkla. Modlila som sa k Bohu, aby ma nenechal vypadnúť... Môj výkon bol plný výkyvov, ale som šťastná, že som to zvládla," vyhlásila 22-ročná Belehradčanka Jankovičová, ktorá v pondelok 14. januára prepustila post trojky svetového rebríčka WTA Tour svojej krajanke Ane Ivanovičovej. Vlani najusilovnejšia hráčka zo všetkých profesionálov, vrátane mužov, absolvovala v sezóne 2007 aj s Pohárom federácie 102 singlových stretnutí. V kombinácii s niekoľkotýždňovým výpadkom pre zimnú operáciu nosných dutín i nedávnymi svalovými problémami na Hopmanovom pohári miešaných tímov Perthe chýbala Srbkinmu prejavu istota a najmä iskra, hoci dianie sa ešte len začína. Držiteľka piatich titulov však so šťastím postúpila a pridala aj úsmevnú príhodu: "Smolu som si asi vybrala ráno, keď ma šofér namiesto Melbourne Parku odviezol do Albert Parku, kde sa jazdí formula 1." Jankovičová, ktorá vyprodukovala 14 dvojchýb, si v boji o prienik medzi najlepších 32 zmeria sily s Rumunkou Edinou Gallovitsovou.

Aktérky "vyvážili" sumár 87 víťazných úderov 125 nevynútenými chybami. Až 21 z 38 gemov prinieslo brejk, v rozhodujúcej časti 15 z 22. Jankovičová celkovo získala o 3 fiftíny menej. Donedávna Kuertenovým bývalým koučom Larrim Passosom vedená Paszeková si takmer zvýšila reputáciu postrachu nasadených súperiek na podujatiach "veľkej štvorky": vlani pri postupoch do osemfinále vo Wimbledone i US Open zdolala Francúzku Tatianu Golovinovú, Rusku Jelenu Dementievovú, Talianku Francescu Schiavoneovú a Švajčiarku Patty Schnyderovú. "Bol to super zápas. Samozrejme, som z toho úplne hotová. Nie je ľahké vyrovnať sa s takouto prehrou. Asi zatiaľ nenastal môj čas, ale dúfam, že ešte príde - som mladá. Teraz sa musím zamyslieť nad tým, čo som robila zle, na čom treba popracovať," skonštatovala Paszeková, ktorá sa v Melbourne predstaví v debli po boku krajanky Sybille Bammerovej a na miešanú štvorhru nastúpi s ďalším Rakúšanom Jürgenom Melzerom.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.