Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Partizánu by mal pomôcť aj Nigérijčan Oijrogbe

Sportnet|Publikované 8. jan 2013 o 23:00

Druholigoví futbalisti Partizána Bardejov sa po prestávke stretli na prvom tohtoročnom tréningu v pondelok.

Nováčik súťaže zimuje na piatom mieste v tabuľke s 30 bodmi ako štvrtá Šaľa. Vedie Podbrezová s 35 bodmi, o bod menej má Dunajská Streda.

BARDEJOV. Hornošarišania z 19 zápasov zaknihovali deväť výhier a tri remízy. Mrzia ich niektoré zo siedmych prehier, aj keď spolu so Šaľou nastrieľali najviac 26 gólov.

V trojkolovej súťaží zostáva v jari zohrať ešte štrnásť kôl, dvadsiate je na programe 9. marca.

Manažér Partizána Dušan Molčan je s organizáciou zimnej časti prípravy spokojný.

„Podarilo sa nám odštartovať tak pokojne, ako pred začiatkom súťaže, káder je plný, tréneri budú mať z čoho vyberať. Keďže odišli dvaja hráči zo základnej zostavy Vladislav Palša a Juraj Kuhajdík, našou snahou je nájsť vhodné typy do obrany i útoku.”

V Partizáne sa už dlhšie spoliehajú na vlastných odchovancov, ktorí na rozohratie dostávajú príležitosť v nižších súťažiach. Molčan verí, že ich návrat bude prínosom.

„V príprave je už po dlhodobom zranení Miroslav Lauko a na poste stopera by mal pomôcť Nigerijčan Tewin Oijrogbe, hráč Moldavy nad Bodvou, ktorý naposledy hral za Lučenec. Do útoku sa bude pripravovať Miroslav Bučko, po troch rokoch účinkovania vo Svidníku, by nám vtedy náš najlepší strelec mal opäť pomôcť. V ďalšom štvrtoligovom mužstve, neďalekej Bardejovskej Novej Vsi, si na hosťovaní dobre viedli Patrik Liček a Tomáš Kiseľ. Uvidíme, ako sa presadia v náročnej národnej súťaži.”

Dvojmesačnú zimnú prípravu absolvujú Bardejovčania v domácich podmienkach pod vedením trénerskej dvojice Rastislav Kica, Jozef Kukulský.

Podľa Molčana nebude chýbať aj kratšie sústredenie v neďalekých kúpeľoch.

„Na našom štadióne máme všetko, čo na prípravu potrebujeme, terény, umelý trávnik i regeneráciu. Zohráme jedenásť prípravných zápasov z regionálnymi mužstvami a aj z poľskými klubmi od hraníc. V sobotu 12.1. o 11. hod. so Spišskou Novou Vsou a o týždeň 19.1. s Michalovcami.”

Program ďalších prípravných zápasov: 26.1. Bardejov – Okocimski Brzesko (POL), 29.1. Lipany – Bardejov, 2.2. Prešov – Bardejov, 6.2. Bardejov – Stróže (POL), 9.2. Bardejov – Muszyna (POL), 16.2. Spišská Nová Ves – Bardejov, 20.2. Bardejov – Nowy Sacz (POL), 23.2. Bardejov – Trebišov, 2.3. Bardejov – Moldava nad Bodvou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.