Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Partizán nepridal góly a hostia sa osmelili

Ján Zápotoka (v strede). Ako jediný prekonal brankára hosti Trabalíka. (Autor: dp)
Sportnet|Publikované 7. apr 2013 o 22:00

Nováčik našej druhej najvyššej futbalovej súťaže Partizán Bardejov sa už po tretíkrát potrápil s Dolným Kubínom.

V 2. kole doma remizoval 1:1, v 13. kole na Orave prehral 1:0 a v sobotu doma vyhral len najtesnejším výsledkom.

BARDEJOV. V prvom polčase mali domáci dostatok príležitostí aspoň na druhý gól, no keďže sa tak nestalo, hostia po obrátke sa zmobilizovali a domácich potrápili, aj keď si gólovú šancu nevypracovali.

Bardejovský tréner Rastislav Kica vedel, že súper nastúpi s defenzívnou taktikou, čo jeho tímu robí problémy ako sa dostať ku gólu.

„My sme do zápasu vstúpili veľmi dobre, aj keď súper dobre bránil. Mali sme hru na kopačkách, dali sme rýchly gól, čo nás viac upokojilo ako malo. Chýbal druhý gól ako poistka, no šancí veľa nebolo. Akurát Palšova hlavička išla tesne mimo. Po prestávke súper za takého stavu otvoril hru, nič iné mu nezostávalo. My sme svojou nepresnosťou sami sebe podkurovali a súperovi umožnili viac brejkových situácii. V závere sa hra aj vyrovnala, našou snahou bolo udržať výsledok za tri body.”

Striedania sa Kicovi nie príliš vydarili, odchodom Jána Zápotoku i Semana sa to prejavilo v slabšej stredovej hre.

„Ani nie, Andraščík mal šancu. No Seman ešte nie je celkom fit a J. Zápotoka ešte na celý zápas nie je pripravený na takom ťažkom teréne. No ukázal, že svojou hrou bude pre mužstvo prospešný. Súhlasím s množstvom technických chýb, no na vine bol aj terén, tam viazla kombinácia. Lenže boli aj slabé individuálne výkony. Azevedo dnes zaostal a aj druhý legionár Nworah má určité rezervy. Keby mal tak hrať ďalej, tak si to odsleduje z tribúny. Nedarilo sa ani Pauknerovi.”

Rozhodca to pokazil

Aj keď Oravci odchádzali domov bez bodu, tréner Ladislav Molnár bol s výkonom spokojný.

„V prvom polčase to sme neboli my. Najmä v druhom polčase chlapci ukázali charakter. Vieme sa pobiť o výsledok, veď nás čaká ťažká séria domácich troch zápasov. Dnes som trošičku zmúdrel, viem, na čo mužstvo má. Dokázali sme tak kvalitný tím, aký ma Bardejov, potrápiť najmä v posledných 15 minútach. Nebudeme sa pozerať na hernú stránku, my potrebujeme bodovať.”

Molnárovi sa takmer vydarili striedania, no niekoľkokrát sa poriadne rozčúlil po verdiktoch rozhodcov a štvrtý arbiter ho musel držať na uzde.

„Keby sme vyrovnali, tak možno, priniesli oživenie. A že som takto reagoval? No taký zápas v slušnom prostredí, slušná úroveň, rozhodca to pokazil zbytočným kartovaním. Z môjho pohľadu sú to nepochopiteľné veci, čo tu dnes pán rozhodca povyvádzal. Ešte nezažil takú divočinu, mastenicu. Predstavte si, že by sa tu na ťažkom teréne mastilo, a boli brutálne zákroky, to by sme nedohrali. Slušná návšteva, ľudia si prišli na svoje najmä v 1. polčase, kedy domáci hrali dobre. No aj potom si prišli na svoje, kedy tŕpli do poslednej minúty.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.