Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Pärsonová zaznamenala v Bad Kleinkirchheime 30. triumf v SP

TASR|13. jan 2006 o 15:02

Bad Kleinkirchheim 13. januára (TASR) Švédka Anja Pärsonová sa stala víťazkou zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom stredisku Bad Kleinkircheim.

Obhajkyňa veľkého glóbusu dosiahla na trati Franza Klammera výsledný čas 1:37,70 a v dramatických pretekoch triumfovala s náskokom štyroch stotín pred domácou rutinérkou Michaelou Dorfmeisterovou. Tretia skončila so stratou ôsmich stotín Švajčiarka Fraenzi Audenblatenová. Štvrtá Chorvátka Janica Kosteličová zaostala za Pärsonovou o deväť stotín, v celkovom poradí SP si však udržala vedúcu pozíciu s náskokom 97 bodov pred jej veľkou rivalkou.

Pärsonová si v Bad Kleinkircheime pripísala na svoje konto jubilený 30. triumf v prestížnom kolotoči, štvrtý v tejto sezóne. Na konci minulého roka nenašla premožiteľku v slalomoch v Aspene a Špindlerovom Mlýne, ani v obrovskom slalome v Lienzi. V kráľovskej alpskej disciplíne zaznamenala všestranná Švédka druhé víťazstvo v rámci SP, z premiérového triumfu v zjazde sa tešila vo februári 2005 na olympijskej trati v San Sicariu. Rodáčka z Tarnäby po nečakanom úspechu na rakúskom svahu žiarila šťastím. "Bolo to neuveriteľné tesné, veď prvé štyri pretekárky v cieli sa zmestili do desiatich stotín. Nemôžem tomu uveriť, že sa mi podarilo opäť vyhrať zjazd, ktorý mi dlhé roky príliš nevoňal. Veľmi tvrdo som trénovala a vyplatilo sa, cítim sa však poriadne unavená," povedala Pärsonová, ktorá sa v sobotu v druhom zjazde v Bad Kleinkirchheime pokúsi o ďalší úspešný výsledok.

výsledky zjazdu SP žien v Bad Kleinkirchheime:

1. Anja Pärsonová (Švéd.) 1:37,70, 2. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) +0,04, 3. Fraenzi Aufdenblattenová (Švajč.) +0,08, 4. Janica Kosteličová (Chor.) +0,09, 5. Sylviane Berthodová (Švajč.) +0,33, 6. Nike Bentová (Švéd.) +0,42, 7. Elisabeth Görglová (Rak.) +0,43, 8. Alexandra Meissnitzerová (Rak.) +0,52, 9. Lindsay Kildowová (USA) +0,89, 10. Nadia Stygerová (Švajč.) +0,99

Súvisiace články