Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pärsonová v mraze suverénne najrýchlejšia

SITA|Publikované 8. feb 2007 o 12:33

AARE 8. februára (SITA) - Švédka Anja Pärsonová bola najrýchlejšia vo štvrtkovom druhom meranom tréningu pred nedeľňajším zjazdom na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare. Dva dni po ...

AARE 8. februára (SITA) - Švédka Anja Pärsonová bola najrýchlejšia vo štvrtkovom druhom meranom tréningu pred nedeľňajším zjazdom na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare. Dva dni po svojom víťazstve v super G vyhrala 25-ročná rodáčka z Tärnaby tréning so sekundovým náskokom pred Američankou Lindsey C. Kildowovou. Tretia v tréningu, ktorý sa išiel opäť vo veľkom mraze a teploty klesli pod -20°C (v cieli namerali -26°C), skončila Švajčiarka Nadia Stygerová. Trať dlhú 2240 m s prevýšením 659 m si vyskúšali všetky tri Slovenky, ktoré sa predstavia v piatkovej superkombinácii. Najrýchlejšia bola Veronika Zuzulová. Bratislavčanka obsadila 54. priečku s 5-sekundovou stratou na Pärsonovú. O štyri priečky nižšie bola v cieli Soňa Maculová, ktorá však zaostala už o 9,7 sekundy. Eva Hučková obsadila poslednú klasifikovanú 59. priečku.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní v Aare (Švéd.):

Štvrtkový tréning zjazdu žien: 1. Anja Pärsonová (Švéd.) 1:26,90, 2. Lindsey C. Kildowová (USA) +1,00, 3. Nadia Stygerová (Švajč.) +1,06, 4. Elisabeth Görglová +1,07, 5. Renate Götschlová (obe Rak.) +1,12, 6. Fränzi Aufdenblattenová (Švajč.) +1,13, 7. Julia Mancusová (USA) 1,21, 8. Nadia Fanchiniová (Fr.) +1,41, 9. Maria Rieschová (Nem.) +1,49, 10. Nicole Hospová (Rak.) +1,77,... 54. Veronika Zuzulová +5,05, 58. Soňa Maculová +9,70, 59. Eva Hučková (všetky SR) +10,70