Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Parma a Lazio potrebujú peniaze

Sportnet|19. jan 2004 o 00:00

RÍM - Krízou zmietané talianske futbalové kluby AC Parma a Lazio Rím stoja pred podpisom zmluvy s novými sponzormi. V sobotu sa parmskému klubu ohlásila nemenovaná zahraničná spoločnosť, ktorá podľa talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport má za ...

RÍM - Krízou zmietané talianske futbalové kluby AC Parma a Lazio Rím stoja pred podpisom zmluvy s novými sponzormi. V sobotu sa parmskému klubu ohlásila nemenovaná zahraničná spoločnosť, ktorá podľa talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport má za dvojnásobného víťaza pohára UEFA splatiť dlhy vo výške 200 miliónov eur. Klub, ktorého budúcnosť je po finančnom kolapse dlhoročného hlavného sponzora, miestneho mliekarenského gigantu Parmalat stále neistá, musí do konca sezóny predložiť minimálne 77 miliónov eur, aby neprišiel o licenciu.

Druhému talianskemu prvoligistovi Lazio Rím chýba na novú hernú licenciu ešte 120 miliónov eur. Veľkoakcionári klubu sa v sobotu na spoločnom zasadnutí uzniesli, že po zrútení potravinárskej firmy Cirio patriacej prezidentovi Lazia a zakladateľovi spoločnosti Sergiovi Cragnottimu, zachránia tím z hlavného mesta.

„Bankrot sa prvýkrát podarilo odvrátiť," uvádza taliansky denník. Chýbajúce peniaze sa snažia akcionári rímskeho klubu získať od niekoľkých menších investorov, časť sumy splatia z predaja niekoľkých kľúčových hráčov. V tomto smere sa v médiách čoraz častejšie hovorí oprestupe srbského záložníka Dejana Stankoviča do milánskeho Interu.

(tasr)

Súvisiace články