Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Paríž sa môže uchádzať o OH 2024, má podporu radnice

Paríž by mohol hostiť olympiádu presne po sto rokoch. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 13. apr 2015 o 13:19

Radnica mesta Paríž oficiálne podporila pravdepodobnú olympijskú kandidatúru francúzskej metropoly. Stalo sa tak po pondelkovom hlasovaní mestskej rady.

PARÍŽ. Ako informuje agentúra Reuters, Francúzsky olympijský výbor má teraz čas do 15. septembra, aby formálne ohlásil kandidatúru. Prezident krajiny Francois Hollande už skôr avizoval, že návrh podporí, a preto sa čakalo už iba na stanovisko radnice.

"Toto je historické hlasovanie, ktoré predstavuje dôležitý moment pre náš spoločenský život. Teraz sme odhodlaní vydať sa na olympijské dobrodružstvo," skonštatovala starostka Paríža Anne Hidalgová.

Šéf francúzskeho výboru pre medzinárodný šport Bernard Lapasset, ktorý by mal viesť aj kandidátsky proces, uviedol, že vo štvrtok sa stretne Hollande s prezidentom MOV Thomasom Bachom.

"Toto je ďalší pozitívny signál po rozhodnutí parížskej radnice. Musíme si však zachovať chladné hlavy a tvrdo pracovať," zdôraznil pre agentúru AP Lapasset.

Paríž naposledy organizoval OH v roku 1924. V rokoch 1992, 2008 a 2012 neuspel so svojimi kandidatúrami. Záujem o olympiádu v roku 2024 už prejavili aj Boston, Hamburg a Rím.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.