Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Paríž bol prvý raz bez dažďa

Sportnet|Publikované 1. jún 2007 o 22:00

V Paríži po piatich dňoch včera konečne nepršalo, a tak sa na grandslamovom turnaji Roland Garros nahrnulo do areálu v Boulonskom lesíku okolo 30-tisíc fanúšikov. Hľadiská boli plné, v stánkoch sa na občerstvenie čakalo dlhé minúty, v zapchatých uličkách

sa najdrzejší predierali dopredu lakťami. Fanúšikov prilákali najmä zápasy domácich francúzskych hráčov a súboje svetových jednotiek Rogera Federera aj Justine Heninovej na centrálnom štadióne.

"Podmienky na turnaji boli zatiaľ ťažké, a tak neviem presne zhodnotiť moju hru," vyhýbal sa priamej odpovedi na svoju formu najvyššie nasadený Švajčiar Federer, keď na dvorci v troch setoch sfúkol Taliana Staraceho 6:2, 6:3, 6:0. "Môj prvý zápas pre dážď prerušili, druhý som hral neskoro večer v prítmí a až teraz bolo normálne počasie. Hral som v pohode, robil som málo chýb a darilo sa mi zvyšovať tempo, takže súper v závere nestačil."

Ženská jednotka Justine Heninová z Belgicka sa po natiahnutom programe dostala na center až večer. Napoludnie si v televízii mohla pozrieť svoje konkurentky Jankovičovú (na snímke ČTK/AP) a V. Williamsovú vo výbornom zápase 3. kola.

Víťaznú Srbku z hráčskej lóže mohutne pozvbudzovala skupinka jej blízkych a trénerov. "Ďakujem im. Pomáhajú mi, že som na kurte uvoľnená. Smejem sa a lepšie zvládam stresové stavy," vravela 22-ročná Jankovičová. Venus Williamsová zhoršila už aj tak zlú bilanciu amerických tenistov na parížskej antuke, v trojsetovom zápase nevydržala so silami. "Áno, tretí set bol rýchlejší, než som očakávala," priznala zdrvene na tlačovej besede.

Slovenský tenis má v dvojhre žien v 3. kole dve hráčky. K Dominike Cibulkovej pribudla včera Daniela Hantuchová. "Počas voľného dňa som si zatrénovala. Na zápas s turnajovou trojkou Kuznecovovou pôjdem smelo, proti veľkej favoritke sa pokúsim o prekvapenie," vravela Dominika pred dnešným duelom 3. kola. Paríž je jej životný turnaj, chce to potvrdiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.