Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Pardavý o slabých presilovkách

Sportnet|Publikované 3. mar 2009 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorazr.skBystrica by sa ešte chcela vrátiť do Steel ArényKošickí hokejisti sú na pol ceste do semifinále. Do víťazného

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorazr.sk

Bystrica by sa ešte chcela vrátiť do Steel Arény

Košickí hokejisti sú na pol ceste do semifinále. Do víťazného konca dotiahli aj druhé stretnutie s Banskou Bystricou. Včera ju v Steel Aréne zdolali 5:3, na zápasy tak vo štvrťfinálovej sérii vedú 2:0.

KOŠICE. Extraligový nováčik hrýzol aj v druhom štvrťfinálovom dueli. V úvode dokonca viedol, no predovšetkým v presilových hrách bol rozdiel. Košičania využili tri početné výhody, zatiaľ čo ich súper ani jedinú. Bystričania síce zanechali sympatický dojem, ale domov sa vracali naprázdno.

Málo efektívni

"My vieme, čo je v nás. V tej nadstavbe sa nehralo s takým nasadením ako v play-off. Vieme však, že vpredu dokážeme hrať aktívne, forčekovať, využívať brejky. Len naša koncovka nebola v Košiciach taká, aká by mala byť. A už vôbec nie presilové hry. Mali sme ich množstvo, hrali sme ich veľmi neefektívne, práve početné výhody rozhodli o tom, že sme v Steel Aréne neboli úspešní," rozhovoril sa po druhom štvrťfinálovom stretnutí banskobystrický útočník Ján Pardavý.

Oceliari strelili tri z piatich gólov pri početnej výhode. Pritom aj Bystrica hrala presilovky, aj piatich proti trom, no nič v nich nevymyslela. "Presilovky nacvičujeme. Chodia na ne najstarší hráči. Pripadá mi to tak, že to hráme veľmi zbrklo. Jeden, druhý i tretí, rad za radom. Nepríde tam hráč, ktorý by to trochu upokojil, na druhej strane treba povedať, že Košice hrajú v oslabeniach aktívne, nedajú nám dýchať, ale aj tak tie presilovky musíme zahrať pokojnejšie, pripraviť si nejaký signál, lebo z našej strany to bolo slabé," kriticky sa na dôležité okamihy pozrel jeden z pilierov banskobystrického mužstva.

Na ľade je nervozita

V druhom štvrťfinálovom dueli sa párkrát schyľovalo k potýčke. "Nemyslím si, že by sme to brnkanie na nervy začali my, skôr to bolo zo strany Košíc, ale aj o tom sú play-off zápasy. Keď sa bude hrať na našom ľade, celkom určite nikto v žiadnom súboji neuhne, tak sa hrajú tieto stretnutia, musíte tam nechať všetko, či je to menší, či väčší chlap musíte ísť do toho telom. Pochopiteľne niekedy je tam aj nervozita, no keď sú na ľade emócie, tak to aj ľudí baví."

Za stavu 2:2 pomyslela Bystrica opäť na gól. Namiesto toho však inkasovala. "Pokojne sme mohli ísť do vedenia. Ako som už povedal, dostali sme veľa možností predovšetkým v tých presilovkách. No odohrali sme ich zbrklo, keby nie, ten zápas by sme mohli dotiahnuť až do predlženenia," presvedčený bol Ján Pardavý.

Pred dvoma stretnutiami na domácom ľade vyslovil autor dvoch včerajších gólových asistencií nahlas prianie: "Verím, že minimálne jeden zápas pre našich divákov v Bystrici vyhráme a do Košíc sa vrátime ešte aspoň na jeden zápas."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.