Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Paralympiáda sa začína pre Farkašovú zjazdom

Favoritka. Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou patrí k ašpirantkám na najcennejšie medaily. (Autor: archív hf)
Sportnet|Publikované 7. mar 2014 o 23:00

Dnes ráno sa začne pre Rožňavčanku Henrietu Farkašovú jej účinkovanie na zimných paralympijských hrách v Soči.

Dnes ráno, už u 7.00 hod. nášho času (v Soči bude 10.00 hod.), sa začne pre Rožňavčanku Henrietu Farkašovú jej účinkovanie na zimných paralympijských hrách v Soči. Predstaví sa vo svojej obľúbenej disciplíne, v zjazde.

SOČI. Slovenská výprava odcestovala do dejiska hier v pondelok popoludní. Prvé hodiny v Soči však boli pre zrakovo postihnutú lyžiarku Henrietu Farkašovú trochu hektické.

„Po príchode sme unavení zaľahli v skorých ranných hodinách. No po krátkom spánku ma zo sna zobudili dopingoví komisári. Ale prvý deň po príchode sme mali oddychový, spoznali sme horskú dedinu a už sme zabývaní,“ začala vo svojom maile H. Farkašová.

Potom však už nezaháľali. Do štartu dnešného zjazdu boli naplánované tri merané tréningy, no pre úbytok snehu na niektorých miestach trate bol včerajší tretí zrušený. Jarné počasie v Soči a okolí pokračuje.

„Prvý deň sa nám ráno rozpršalo, trať bola mäkká a ešte mi aj vysielačka vypla vo vrchnej časti trate. Z tohto dôvodu bola moja jazda veľmi neistá, ale vzhľadom na prvý tréning to až tak nevadilo. Druhý deň už vládli na trati výborné podmienky, polooblačné počasie a vzhľadom na skvelú, tvrdú podložku boli aj jazdy rýchlejšie. Z tej svojej som mala dobrý pocit, aj keď tam boli ešte rezervy,“ pokračovala H. Farkašová. Spolu s navádzačkou Šubrtovou nadelili súperkám pár sekúnd.

Zjazd patrí k obľúbeným disciplínam slovenskej paralympioničky. Na ostatných troch majstrovstvách sveta nepoznala premožiteľku a pred štyrmi rokmi na ZPH v kanadskom Vancouveri skončila na druhom mieste.
Teplé počasie, ktoré panuje v dejisku hier, H. Farkašová vníma so zmiešanými pocitmi.

„Jarné počasie je na pocit príjemné, ale na svahu s ním bojujú organizátori a ešte viac pretekári. Ja mäkkú podložku nemám rada, ale všetci máme rovnaké podmienky. Teploty sú tu na zimu ozaj neobvyklé,“ poznamenala H. Farkašová.

V Soči vládne zatiaľ podľa H. Farkašovej pokojná, príjemná atmosféra. „Otváracím ceremoniálom to už naberie trochu rýchlejší spád, ale cítim sa dobre a som pripravená bojovať o najcennejšie kovy,“ uzavrela H. Farkašová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.