Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Parádna prešovská bodka za Pohárom EHF

Ohromná radosť. Po cennom víťazstve nad Koldingom. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 24. mar 2013 o 23:00

Hádzanári Tatrana Prešov zase raz dokázali, že na súperov zvučných mien sa vedia výkonom vytiahnuť.

Presvedčil sa o tom v skupinovej fáze Pohára EHF vtedajší líder bundesligy a dnes zo skupiny B z prvého miesta istý postupujúci Rhein – Neckar Löwen, ktorý iba s veľkým šťastím, gólom takmer súčasne so záverečným klaksónom, v TATRAN handball arene tesne vyhral. Slovenský majster potom v skupine B zaknihoval dve výhry nad ukrajinským Motorom Záporožie. Nuž a v poslednom kole ostal na štíte prešovských hádzanárov dánsky KIF Kolding, aj so svojimi svetovými hráčskymi esami v zostave.

PREŠOV. Osemnásobný slovenský majster sa na domácej pôde rozlúčil s druhou najprestížnejšou súťažou hádzanárov v Európe vskutku dôstojne.

Tatran Prešov získal v skupine B Pohára EHF tri cenné výhry. Získal rovnaký počet šesť bodov ako druhý KIF Kolding, ale v konečnom účtovaní ostala Prešovčanom tretia, nepostupová priečka.

V TATRAN handball arene rezonovala ešte aj v sobotu večer téma smoliarskeho zápasu s nemeckým lídrom. Mať tak ten bod, ktorý Tatran mal na dosah, za istých okolností mohol byť postup zo skupinovej fázy celkom reálny, mienili fanúšikovia prešovskej hádzanej.

„Je to tak, no škoda tej vysokej prehry Koldingu, kde nás KIF rozbil o dvadsať gólov. Preto sme mu chceli, ako sa vraví, požičané vrátiť. A hoci aj bez úrokov. Stačila by aj výhra o jediný gól. Ľudia sa mohli presvedčiť, že Kolding má vyskladané mužstvo na svetovej úrovni. Preto každé prípadné víťazstvo nad ním sa hodnotí veľmi vysoko,“ zdôraznil jeden z najskúsenejších hráčov Tatrana Prešov, kapitán tímu Radoslav Antl.

„Vyhrali sme o sedem, ostali pred postupovými bránami, no myslím, že výhrou o sedem gólov nad takým silným súperom sme dali peknú bodku za naším účinkovaním v tohtoročnom Pohári EHF.“

Výsledok s Koldingom ide do sveta

Šesť získaných bodov v skupinovej fáze Pohára EHF je aj podľa R. Antla veľmi slušná vizitka osemnásobného slovenského šampióna.

„Nemci nám doma doslova ušli z lopaty. Nečudo, že o tomto zápase sa v Prešove tak dlho hovorí. Faktom však je, že Tatran bol lepší v domácom prostredí. Vonku sme sa predstavili vždy v tom horšom svetle. V Dánsku, na rozdiel od Koldingu, nám nič nevychádzalo. V Mannheime s Rhein – Neckar Löwen sme prepadli o šestnásť gólov. Doma vieme byť teda silní. Musíme popracovať aj na tom, aby aj zvonku sme vozili také výsledky, ako napríklad zo Záporožia. Takými výkonmi, akým sme oplatili prehru Koldingu, renomé Tatrana Prešov určite ešte stúpne. Všetci sa chceme poďakovať aj skvelému prešovskému publiku, ktoré nás aj s Dánmi celý zápas vytrvalo povzbudzovalo. Výsledok, ktorý ide do sveta, vynikajúca atmosféra. Skrátka, úžasný zážitok pre hráčov aj divákov. Pre takéto pocity, aké prežívame po výhre nad špičkovým Koldingom, sa oplatí pre hádzanú robiť maximum.“

Excelentný kúsok najskúsenejších

Vypätý zápas, v ktorom si ale najskúsenejší hráči v zeleno–bielom dovolili kúsok, po ktorom TATRAN handball arene burácala.

„Kolding dokazoval, že v Prešove potreboval a veľmi chcel vyhrať,“ podotkol R. Antl, ktorý nádhernú akciu zakončil gólom „opačnou“ ľavou rukou...

„Bavíme sa o úspešne zakončenej 'nahadzavačke'. V útoku nás už tlačil čas. Kombinovali sme hore dole, ale nič z čoho by sa dalo zakončiť. Tak som zakričal Sašovi Radčenkovi, nech mi to nahodí hore do krídla. Vyskočil som za loptou, ale dobre ju nespracoval, dostala sa mi do ľavej ruky. Tak som ju hodil k bližšej žrdi a tá lopta popri nej prekĺzla do siete. Hádzanú hráme dlhé roky, ale naozaj gól nehodovou, ľavou rukou som ešte nikdy nedal. Padlo mi to, pravda, aj s dávkou šťastia, ale i to k hádzanej patrí.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.