Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Papierovo je všetko jasné, len aby to nemalo opačný efekt...

Sportnet|Publikované 4. dec 2003 o 23:00

Michalovce Hádzanárky Iuventy Michalovce čaká po dlhšom čase oficiálne stretnutie pred vlastným obecenstvom. Zajtra o 18.00 hod. privítajú v rámci

štvrťfinále Slovenského pohára na domácej palubovke Bánovce nad Bebravou, nuž a ako obhajca prvenstva majú pred dvojzápasom s nováčikom spoločnej slovensko-českej súťaže jasný cieľ. "Papierovo je všetko jasné, len sa obávam, aby to nemalo opačný efekt. Pred súbojmi podobného charakteru vyvarujem dievčatá pred podcenením či hraním na výsledok. Je jasné, že o postupujúcom do finálovej skupiny rozhoduje lepšie skóre z dvojice vzájomných zápasov, no prílišné myslenie na tento aspekt dievčatám skôr zväzuje ruky. Pre mňa je to druhoradé. Častokrát sa stane, že sa po zápase kolegov spýtam na konečný výsledok. Podstatná je hra, jej efekt a účinnosť," pragmaticky konštatoval lodivod michalovskej Iuventy Michal Lukačín.

Odvetné štvrťfinálové stretnutie by mali Zemplínčanky v Bánovciach nad Bebravou odohrať na budúci štvrtok, pretože na druhý deň sa tréner Lukačín zberá na vyvrcholenie ženských majstrovstiev sveta do chorvátskeho Záhrebu. Víťaz postupuje do finálovej skupiny, ktorú tentoraz zrejme odohrajú na palubovke Dusla Šaľa. "Nechceli by sme tam chýbať, no chcem upozorniť, že naša hra teraz ešte nemusí mať potrebnú fazónu. Formu časujeme na začiatok januára, kedy nás čaká ťažká séria v interlige a Pohári EHF. Dievčatá však na nedávnych turnajoch v Poľsku a Ukrajine potvrdili, že im nerobí problém podať kvalitné výkony ani po predchádzajúcej záťaži v hrubej príprave," doplnil lodivod Iuventy.

Zajtra je Mikuláša, nuž a keďže Bánovce nad Bebravou naposledy v ligovej súťaži utrpeli v Michalovciach takmer štyridsaťgólový debakel, diváci by radi videli podobnú nádielku znovu. "Nebránim sa jej, no opakujem nie to je pre nás prioritné. Viac ako čokoľvek iné má trápi nepríjemné zranenie lakťa krídelníčky Haščákovej, ktorá bude určite pauzovať, rovnako aj problémy s ramenom Hricíkovej. Tieto dve hráčky budem šetriť a mojou úlohou je nájsť za ne takú náhradu, aby to naša hra výrazne nepociťovala," uzavrel debatu Michal Lukačín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.