Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pápay: Zvolili sme správnu cestu

Sportnet|Publikované 21. aug 2008 o 22:00

AT Gemtex MBK Rožňava stojí pred svojou druhou extraligovou sezónou. Už koniec premiérovej priniesol niekoľko zmien, ďalšie sa udiali so začiatkom

prípravy.

ROŽŇAVA. Druhý augustový týždeň sa rozbehla príprava extraligistiek AT Gemtex MBK Rožňava. Po prvých pár dňoch v telocvični sa presunuli do maďarského Egru, kde príprava pokračovala sústredením. Po včerajšom návrate dostanú hráčky pár dní voľna a od pondelka sa začína ďalšia časť prípravy v domácom prostredí. Počas letnej prestávky i tesne pred začiatkom prípravy sa udialo viacero vecí, oslovili sme teda výkonného riaditeľa AT Gemtex MBK Rožňava Juraja Pápaya.

Začína sa druhá sezóna, aká bude pre klub?

- Minuloročné účinkovanie ukázalo že extraliga do Rožnavy patrí, a preto je potrebné pokračovať v nastúpenej ceste. V prípravnom období sme urobili všetko preto, aby sme skúsenosť, ktorú v kádri máme, skĺbili s mladosťou a vytvorili kolektív, ktorého výkony budú mať rastúcu tendenciu do budúcnosti. Rovnako dôležité pre nás bude aj to, aby sme znovu ukázali radosť z hry, pritiahli fanúšikov, ktorí boli tým šiestym hráčom a vytvárali úžasnú atmosféru.

Na prvom stretnutí sa objavila jedna nová hráčka, tento týždeň pribudla ďalšia. Ako to bude s kádrom?

- Z kádra po minulej sezóne odišli Kováčiková, Búriová, Almaská. Som rád, že sa nám podarilo zastabilizovať jadro, ktoré tu bolo, a ktoré prinieslo to pozitívne do hry. Káder sme doplnili o mladé, perspektívne hráčky, bývalé respektíve súčasné juniorské reprezentantky Slovenska, a to pani Silviu Kováčik, ktorá síce mala ročnú pauzu, ale ako bolo vidieť na prvých tréningoch, basketbal hrať nezabudla a verím, že bude pre kolektív prínosom, najmä v doskokoch a hre pod košom. Doriešili sme prestup Zuzany Egedovej, ktorá bola minulý rok platnou hráčkou, ale bola len na hosťovaní. Svojimi schopnosťami a väčším zapojením do tréningového procesu by mala byť podstatne lepším prínosom, ako to bolo v minulom roku. Ďalej sme posilnili káder na rozohrávke. Získali sme juniorskú reprezentantku Dianu Beňuškovú z Cassovie. Našou hráčkou sa stala aj Nikola Ciulisová, ktorá už u nás v minulej sezóne hosťovala. Pracujeme ešte na dvoch-troch posilách. Nutne potrebujeme doriešiť post pivotky a môžem prezradiť, že pôjde o hráčku zo zahraničia.

Do novej sezóny ide družstvo pod vedením nového trénera Miklósa Szakálla.

- Jedná sa o bývalého basketbalového reprezentanta Juhoslávie a ambiciózneho trénera so skúsenosťami v zahraničných ligách, a preto verím, že prenesie veľa pozitívneho aj do nového pôsobiska.

K chodu klubu neodmysliteľne patrí aj finančné zabezpečenie. Ako je to s rozpočtom klubu v nadchádzajúcej sezóne. Prvá sezóna bola určite náročná.

- To áno. Skok z prvej ligy do extraligy bol náročný hlavne po finančnej stránke. Bolo to veľmi ťažké, ale podarilo sa nám všetko zvládnuť. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa o to pričinili. Výsledky, úžasná atmosféra, ktorá panovala na zápasoch iste presvedčila každého, že sa oplatilo do toho ísť a robiť všetko preto, aby tu na extraligovej úrovni basketbal zostal. Z tohto pohľadu ísť do druhej sezóny bolo o niečo ľahšie. Máme stabilných partnerov, ktorí nemali problém ísť do podpory basketbalu dlhodobo. A prínosom úspešného účinkovania v minulej sezóne je, že sme získali nových partnerov, ktorí pomôžu zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov tak, aby sme aj túto sezónu úspešne zvládli.

V zákulisí sa hovorí, že jeden z hlavných sponzorov odchádza.

- Je pravda, že jeden z hlavných partnerov má momentálne určité problémy, čo sa týka jeho pôsobenia v ďalšej sezóne. Môžem však s uspokojením povedať, že nech sa to ukáže hocijako, nebude to mať v súčasnej dobe žiadny vplyv na činnosť a fungovanie tímu v nadchádzajúcej sezóne, a to nielen zásluhou ľudí okolo basketbalu, sponzorov, ale hlavne aj zásluhou mesta, ktoré má eminentný záujem, aby basketbal šíril radosť a dobré meno Rožňavy.

V úvodnej sezóne ste bojovali o prvú šestku. Aké sú plány do nadchádzajúcej?

- Pre nás je prvoradé, aby z hry vyžarovala radosť, pohoda, spokojnosť, ktorá sa prenesie aj do hľadiska a všetci, ktorí okolo robia, budú mať z toho potešenie. Druhá sezóna býva obvykle náročnejšia, a tak verím, že keď splníme to, čo som povedal, prídu aj výsledky, ktoré nám zabezpečia bezproblémový priebeh aj tejto sezóny. A keď sa nám budú vyhýbať choroby a zranenia, som presvedčený, že aj my budeme jeden z tímov, ktoré sa popasujú o prvú šestku.

Aké ste mali pocity z prvého stretnutia s hráčkami?

- Pre mňa to boli také zmiešané pocity. Možno aj preto, že som bol prvýkrát v pozícii jedného z hlavných sponzorov a zastupujúceho prezidenta. Zdalo sa mi na hráčkach, že sú plné očakávania, vyžarovalo z nich určité napätie, čo ich čaká, čo sa urobilo. Verím, že ich upokojilo to, že aj z našich slov bolo jasné, že máme chuť robiť na ešte profesionálnejšej úrovni, ako to bolo v minulom roku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.