Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Papaj: Postupne si na novoty zvykáme

Ján Papaj (vpravo). Podľa slov prešovského krídelníka ich trénerská výmena tesne pred štartom ligy prekvapila. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 25. júl 2012 o 22:00

Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov prevzal tesne pred úvodným štartom corgoňligovej sezóny 2012/2013 bulharský kormidelník Angel Červenkov.

Tomu premiéra z pozície hlavného trénera najstaršieho futbalového klubu na Slovensku na bratislavských Pasienkoch proti Slovanu nevyšla, keď jeho zverenci prehrali gólom z poslednej minúty 1:2. Domáca ouvertúra však už bola o inom, zeleno-bieli zdolali Senicu 2:0 a Angelovi Červenkovi tak vyšla premiéra pred domácimi fanúšikmi nad očakávanie.

PREŠOV. Angažovanie nového trénera tesne pred začiatkom Corgoň ligy prekvapilo nejedného fanúšika, no zrejme najviac asi samotných hráčov prešovského klubu.

Tí verili, že vedenie sa dohodne na podmienkach novej zmluvy so Sergijom Kovalcom, ktorý ich viedol v jarnej časti sezóny 2011/2012.

K dohode s ukrajinským koučom, ktorý bol nielen medzi samotnými hráčmi, ale i fanúšikmi obľúbený, napokon nedošlo a kormidla sa ujal opäť zahraničný tréner Bulhar Angel Červenkov.

Väčšia záťaž na tréningoch

S novým kormidelníkom prišli do tímu nové pravidlá a rovnako aj iný herný systém, na ktorý si musia zeleno-bieli za pochodu zvykať.

„Musím povedať, že sme boli trošku prekvapení z trénerskej výmeny. Stále sa hovorilo, že ostane tréner Kovalec, ale taký je futbalový život. Prináša aj zmeny trénerov,“ vrátil sa k trénerskej výmene krídelník 1. FC Tatran Prešov Ján Papaj.

Na margo nového trénera podotkol: „Možno je ešte priskoro hodnotiť nášho nového trénera, pretože je tu s nami necelé dva týždne. Jeho tréningy sú však iné, v nich dbá najmä na väčšiu záťaž ako sme boli zvyknutí za trénera Kovalca. Priniesol aj to, že dva dni po zápase máme posilňovňu, čo nebývalo zvykom, väčšinou bývala až na tretí deň. V pondelok sme mali napríklad ráno posilňovňu, potom výbeh a hrali sme nohejbal, tréningové jednotky sú iné. Je to balkánska škola a líši sa od toho zaužívaného, na čo sme boli zvyknutí. Postupne si však na všetko zvykáme a veríme, že prídu aj úspechy.“

Rýchle protiútoky priniesli proti Senici úspech

Nedeľňajší duel pred domácimi fanúšikmi sa trénerovi Angelovi Červenkovi vydaril. Jeho zverenci po rýchlych protiútokoch dva razy skórovali a tešili sa zo zaslúženého víťazstva.

Čo teda vyžaduje nový kormidelník od svojich hráčov priamo na trávniku? „Chce, aby sme hlavne napádali súperov už na ich polovici, aby sme im nedávali priestor na kombináciu a získali lopty, po ktorých by sme vyrážali do kontier. To prinieslo úspech aj teraz proti Senici,“ uzatvoril Ján Papaj.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.