Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Papaj napriek ponukám ostal v Prešove

Ján Papaj (vľavo). Patrí medzi matadorské postavy v zelenobielom kolektíve. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 29. júl 2013 o 22:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov zvládli rolu favorita v domácom prostredí, neinkasovali ani gól.

Lepší štart si do nového druholigového ročníka nemohli ani želať. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov zvládli rolu favorita v domácom prostredí, neinkasovali ani gól a ich hojná strelecká porcia je na hony vzdialená od trápenia v minulom ročníku. Zelenobieli si zaumienili nestratiť diváka ani po vypadnutí z Corgoň ligy a výsledkovo sa im to určite darí. Pokiaľ ide o hernú kvalitu, nastúpili inú cestu a bude na nich, aby z nej nezišli.

PREŠOV. Predsavzatia z radov kolektívu o tom, že pôsobenie v nižšej súťaži by sa malo obmedziť iba na nevyhnutný čas, nachádzajú nateraz správnu odozvu priamo na trávniku.

Všetci však vedia, že sa nestalo ešte nič také vážne, aby bolo treba jasať.

„Tieto zápolenia nie sú ani zďaleka také kvalitné ako medzi elitou. Takže je to o čosi jednoduchšie a to, že sme gólovo úspešní, vyplýva tiež z obmeny herného systému,“ poznamenal na otázku, či zásahy sa teraz rodia ľahšie než v minulej sezóne, Ján Papaj.

Pripomenul i obmenenú stratégiu trénera Jozefa Kostelníka, ktorý je orientovaný na ofenzívny futbal, nie defenzívnu opatrnosť.

Podľa tohto borca začínať boje doma nie je najjednoduchšie. Mužstvo bolo plné očakávania, nikto nevedel, aká je vlastne II. liga a akí silní budú súperi.

Bola i neistota prameniaca z toho, že kolektív je iba niekoľko týždňov pokope. Debakel juniorov Trnavy naštartoval Tatran a ten si viac veril aj proti Podbrezovčanom.

Pre hráčov je veľkou výzvou najvyššia súťaž. Aj pre Papaja, hoci ten je vo vyjadreniach opatrný. „Predčasné je hovoriť o budúcnosti,“ pripomenul skúsený matador.

Po kľúčovom záverečnom dueli s Trnavou v minulom ročníku a vypadnutí bol veľmi zronený. Netušil, či v Prešove zostane.

„Bol som skôr rozhodnutý vrátiť sa domov, mal som ponuky z Liptovského Mikuláša či Liptovského Hrádku, no v presvedčení zostať ma utvrdilo to, že tento klub si nezaslúži byť na druholigových trávnikoch.“

Už len pár staršinov zostalo na súpiske, on patrí medzi hŕstku ostrieľaných, ale podľa neho partia funguje skvele.

„Prišli chlapci, ktorí predtým skončili v Tatrane, teraz sa vrátili a chcú dokázať, že majú nárok na tento dres a boli neprávom odsunutí nabok.“

Trpezlivo čakali na šancu

Aj J. Papaj vychádzajúc z toho, čo s koženou prežil, si uvedomuje, že skutočná vnútorná sila mančaftu sa ukáže až potom, keď príde nezdar, prehra.

Po dvoch dueloch ešte tomuto strašiakovi Prešov nečelí, hoci v sobotu narazil na konsolidovaný tím z Horehronia.

„Nebolo ľahké presadiť sa proti hosťom hlavne v prvom polčase, keď dobre bránili. Predsa len vidno, že súper je niekoľko rokov pokope, no my sme čakali na svoju príležitosť a boli sme trpezliví. Verili sme, že gól dáme a oni to potom otvoria.“

Oba kolektívy neboli kompletné, možno absencie viac poškodili Podbrezovej. Z toho si ale východniari „hlavu“ nemusia robiť.

Vedia, že úvodné kolá, v ktorých si zmerajú sily s viacerým ašpirantmi na popredné priečky, im odhalia prednosti i slabiny.

„Budeme vedieť, na čom sme a či ambície na postup sú oprávnené. Ja som ale skalopevne presvedčený, že toto mužstvo má na návrat hore,“ presvedčivo povedal Ján Papaj.

Najbližšie sa predstavia v Senci a táto premiéra vonku určite môže pomôcť kolektívu, aby sa ešte viac zocelil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.