Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Pánik: V Tampe ich hnevá moja nevyrovnanosť, pracujem na tom

Richard Pánik odohral v poslednej sezóne za Tampu 50 zápasov, v ktorých strelil tri góly a na desať prihral. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 24. júl 2014 o 14:30

Pre talentovaného krídelníka je prioritou vyrovnanosť výkonov. V budúcej sezóne si chce vybojovať v NHL dlhodobý kontrakt.

BRATISLAVA. Richard Pánik prežil náročnú sezónu, príliš sa mu nedarilo. V drese Tampy Bay síce odohral päťdesiat zápasov v NHL, ale väčšinou v nižších útokoch. Nedarilo sa mu ani v reprezentácii. V nej sa predstavil na olympiáde aj majstrovstvách sveta, ale nebodoval.

Preto bol rád, že mu vedenie floridského klubu ponúklo novú ročnú zmluvu. „Nemal som žiadne arbitrážne práva, ktoré by som mohol využiť. Všetky karty malo v rukách vedenie Tampy, ktoré mi ponúklo kontrakt a ja som ho akceptoval. Idem do sezóny s tým, že bude dobrá a o rok dostanem lepšiu zmluvu,“ povedal SME Pánik.

Môžu ho poslať na farmu

Slovenský krídelník sa neobával toho, že zmluva je len dvojcestná a vedenie ho môže kedykoľvek poslať na farmu.

„Určite keď máte jednocestný kontrakt, tak to je psychická istota. Myslím si, že mám šancu sa presadiť. Keby ma náhodou poslali dole, tak musím prejsť cez waiver, kde si ma môže vybrať hociktorý iný tím NHL,“ dodáva Pánik.

Tréner Tampy Jon Cooper podržal slovenského útočníka v sezóne viackrát, ale vyčítal mu nevyrovnanosť výkonov. „V jednej chvíli hrá úžasne. Má skvelú strelu, dravosť, ale potom ho zrazu nie je vidieť. Musí hrať vyrovnane v každom zápase, lebo len tak sa udrží v NHL,“ hovoril Cooper pre tampabay.com.

Prioritou pre Pánika je zapracovať v príprave, aby ho tréner už nekritizoval.

„Najviac ich hnevá moja nevyrovnanosť výkonov. Na to sa zameriavam aj toto leto. Je pre mňa priorita, aby som nekolísal, že rozohrám dobrý zápas a potom mám dva zlé. Toto nemajú najviac radi. Bol to jeden z hlavných dôvodov, prečo som nemal toľko priestoru,“ dodáva dvadsaťtriročný krídelník, ktorý sa pripravuje v Banskej Bystrici.

„Štyri týždne som už odtrénoval a teraz som v päťtýždňovom cykle s Romanom Švantnerom v Banskej Bystrici.“

Európa ho ani nenapadla

Pánik si myslí, že bol dobre pripravený už minulý rok. Nevyrovnanosť pripisuje skôr psychike. „Musím sa pripravovať na zápasy lepšie mentálne. Nedohral som vydarenú sezónu, ale nebola úplne najhoršia. Stále sa k nej vraciam, premýšľam nad tým a snažím sa odstrániť chyby, ktoré som spravil.“

Motiváciou je sa znova vyrovnať aj dvojici Tyler Johnson, Ondřej Palát, s ktorými hral Pánik v prvom útoku na farme. Obaja sa presadili v Lightnings medzi najlepších a boli aj v nominácii o najlepšieho nováčika roka NHL.

„Určite si chcem vybojovať stále miesto ako majú oni. Myslím si, že na to mám. Všetko bude záležať od mojich výkonov.“

Napriek ťažšiemu obdobiu sa Martinčan cítil v Tampe dobre. „Je to dobrá organizácia, som tam spokojný. V klube urobili dlhodobo dobré kroky a vychovali mladých hráčov. Po dlhých rokoch sme spravili play off a môžeme sa posunúť vyššie.“

Pre Pánika bolo jednoznačnou prioritou ostať v NHL. Nad inými ponukami ani nerozmýšľal. „Do Európy sa nechystám ani v budúcnosti. Dúfam, že sa mi v Amerike bude dariť a podpíšem dlhodobý kontrakt.“

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.