Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Pamätnú tabuľu odhalil Buzánszky

V kruhu fanúšikov. J. Buzánszky si v Krh. Podhradí na nedostatok pozornosti sťažovať veru nemohol. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 8. júl 2014 o 00:00

Futbalový klub v Krh. Podhradí si v sobotu pripomenul okrúhle 20. výročie svojho vzniku.

Z množstva hostí bol najvzácnejší už 89-ročný Jenő Buzánszky, posledný žijúci člen maďarského Zlatého mužstva z 50. rokov minulého storočia.

KRH. PODHRADIE. Predpoludnie bolo venované slávnostnej časti. Po privítaní v kultúrnom dome nasledoval slávnostný pochod obcou do areálu futbalového ihriska. Tu bola odhalená pamätná tabuľa s portrétmi maďarských futbalistov Puskása, Hidegkútyho, Grosicsa a Buzánszkeho.

Táto štvorica hráčov navštívila pred šestnástimi rokmi Krh. Podhradie a tabuľa je pamiatkou na toto stretnutie. Práve pod touto tabuľou boli odovzdané pamätné plakety pre činovníkov i hráčov, ktorí sa počas ostatných dvoch desaťročí starali o chod klubu.

Popoludní nasledovali futbalové zápasy. Ako prví vybehli na ihrisko dorastenci domáceho Krh. Podhradia a súperom im boli hráči maďarského Domoszlóa. Zápas sa skončil domácim víťazstvom v pomere 6:2.

V druhom stretnutí si zmerali sily Starí páni z oboch už spomínaných obcí. O slávnostný výkop sa postaral práve J. Buzánszky. Zápas sa skončil nerozhodne 1:1.

Okolo piatej podvečer prišiel na rad aj zápas áčka. Domáci si pozvali štvrtoligovú Rožňavu a gólom Cs. Kissa z prvého polčasu zvíťazili 1:0.

Počas celého dňa sa o dobrú náladu starali svojimi vystúpenia aj miestne mažoretky.

Súvisiace články