Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Palša chce byť správnym kapitánom Popradu

Čo vymyslia? Zľava: Tréner Popradu Pavol Mlynár a jeho asistent Jaroslav Belejčák. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 2. mar 2016 o 23:00

S novým kapitánom vyrukujú do boja v jarnej časti druhej futbalovej ligy skupiny Východ hráči FK Poprad.

Pocta nosiť kapitánsku pásku sa ušla stopérovi Vladislavovi Palšovi.

POPRAD. Po zimnom odchode doterajšieho kapitána Matúša Bendíka na študijný pobyt do Austrálie si v Poprade museli zvoliť nového lídra. Kabína si jednoznačnou voľbou určila za svojho nového kapitána bývalého stopéra Partizána Bardejov.

„V prvom rade to pre mňa znamená zodpovednosť za kabínu, za celé mužstvo. Verím, že naše výkony aj výsledky budú dobré,“ uviedol nový kapitán FK Poprad.

Zodpovedne sa pripravili

Už v sobotu podvečer čaká Popradčanov úvodný zápas jarnej časti. V domácom NTC privítajú v dôležitom súboji o prvú šestku súťaže Lokomotívu Košice.

„Každý z nás už čaká na začiatok súťaže. Generálka proti VSS Košice už bola skoro ligová. Zodpovedne sme sa pripravili, teraz už ideme naostro. Forma by mala byť vyladená, dúfam, že sa nám bude dariť,“ zdôraznil skúsený 34-ročný obranca.

V generálke remizovali Popradčania s košickým VSS bez gólov. „Chceli sme vyhrať, škoda, že to nevyšlo. Terén nám trochu robil problémy, doteraz sme boli iba na umelej tráve. Kazili sme veľa lôpt, po dvoch – troch prihrávkach sme mali stratu. Postupom času to bolo lepšie, hlavne v druhom polčase. Bol to vyrovnaný zápas,“ poznamenal k sobotňajšej generálke Palša.

Čo vymysleli pod Tatrami na košickú Lokomotívu? „Prvé štyri zápasy o postup do prvej šestky budú veľmi dôležité. Verím, že ich zvládneme. Potom bude naším cieľom hrať o čo najlepšiu priečku tabuľky,“ diplomaticky uzavrel Palša.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.