Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Paločko venoval svoje góly oslávencovi otcovi

Matúš Paločko. Na pondelkový zápas nikdy nezabudne. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 12. mar 2013 o 23:00

Na víťazstve 6:3 nad Košicami vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série play-off sa podieľal dvomi presnými zásahmi.

Narodeninový darček ako hrom „zabalil“ svojmu otcovi popradský útočník Matúš Paločko. Jeho otec, ktorý práve v deň zápasu oslávil 45 rokov, mal preto poriadny dôvod na radosť.

POPRAD. Pre Matúša to boli navyše prvé dva seniorské góly v play-off a stáli za to.

„Do každého zápasu ideme s tým, aby sme čo najviac korčuľovali, strieľali a tlačili to všetko do brány. Padajú z toho góly a v tomto stretnutí sa to potvrdilo. Je to zásluha celého kolektívu,“ spokojne konštatoval Paločko, ktorý na pondelkový duel určite tak skoro nezabudne.

„Pomohli mi aj moji spoluhráči a som rád, že sme tak pomohli celému mužstvu. Dva strelené góly ma, samozrejme, tešia. Venujem ich svojmu otcovi, ktorý má narodeniny. Som rád, že to takto vyšlo,“ neskrýval nadšenie dvojgólový strelec.

Úzke klzisko im vyhovovalo

Zatiaľ čo v úvodných dvoch zápasoch v Košiciach zaznamenali Popradčania iba dva góly, na domácom ľade ich v dvoch súbojoch zaznamenali až desať.

„Myslím si, že nám vyhovovalo aj naše úzke klzisko. Trénujeme tu už dlho a sme už na neho zvyknutí. Vieme, akú výhodu nám prináša. Snažíme sa dodržiavať to, čo nám povie tréner,“ ozrejmil Paločko.

Ako vnímalo mužstvo chybu brankára Sidora a „darovaný“ gól Jenčíkovi na 1:1?

„Snažili sme sa zdvihnúť hlavy, aj keď zo začiatku to nešlo. Hrali sme naďalej svoju hru, strelili ďalšie góly a kontrolovali priebeh,“ vysvetlil Paločko.

V Košiciach o mečbal

Zajtra sa séria presúva opäť do Košíc. Čo bude potrebné urobiť, aby boli kamzíci úspešní aj na ľade súpera?

„Keď zopakujeme tie výkony, ktoré sme predviedli doma a pridáme ešte čosi navyše, verím, že priebeh série otočíme vo svoj prospech. Sebavedomie nám stúplo, viac si veríme. Do Košíc sa pôjde akoby od nuly. Na súpera sa dobre pripravíme a pokúsime sa tam vyhrať,“ dodal Paločko.

Predpredaj vstupeniek

Predpredaj vstupeniek na šiesty štvrťfinálový zápas sa uskutoční v piatok v čase od 14.00 do 17.00. V prípade veľkého záujmu sa otváracia doba prispôsobí a pokladňa zimného štadióna bude otvorená aj dlhšie. V deň zápasu, t. j. v sobotu, sa predaj vstupeniek začne na pokladni zimného štadiónu o 14.00. Vstupné je jednotné, a to vo výške 5 eur. Permanentky na štvrťfinále platia.

riso




Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.