Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Paločko: Hrať tvrdý, kombinačný hokej

Séria pokračuje pod Tatrami. Poprad chce zužitkovať domáce prostredie. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 16. mar 2016 o 23:00

Štvrťfinálová séria play-off hokejovej Tipsport ligy medzi Zvolenom a Popradom sa presúva pod Tatry. Kamzíci prehrávajú 0:2 na zápasy.

Dve bitky prehrali, vojna sa však ešte neskončila. Štvrťfinálová séria play-off hokejovej Tipsport ligy medzi Zvolenom a Popradom sa presúva pod Vysoké Tatry. Kamzíci v nej prehrávajú 0:2 na zápasy.

POPRAD. Obe úvodné stretnutia pod Pustým hradom boli vyrovnané a nesmierne dramatické. Obe sa po 60 minútach skončili nerozhodne, v oboch sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení.

A aby tých „obe“ nebolo málo, v oboch sa šťastie usmialo na domácich rytierov, ktorých spasiteľmi sa stali českí útočníci. V prvom súboji rozhodol Jan Semorád, v druhom Kamil Brabenec.

„Je škoda, že ani jeden z úvodných dvoch zápasov sa nám nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Hrá sa na góly, Zvolen bol v oboch dueloch šťastnejší. Mali sme šance, chýbala však vždy nejaká dorážka do brány, kúsok šťastia,“ rozhovoril sa pred pokračovaním série v Poprade útočník HK Poprad Matúš Paločko.

Robili hlúpe chyby

„V prvom zápase bola z našej strany veľmi zlá prvá tretina, prehrali sme ju 0:2. Od druhej tretiny sme svoj výkon zlepšili a po dvoch góloch sa nám podarilo vyrovnať. Po hlúpej chybe sme dostali gól v predĺžení,“ bilancoval nedeľňajší súboj krídelník prvej formácie. K pondelkovému stretnutiu poznamenal: „Hrali sme veľmi opatrne, snažili sme sa byť čo najmenej vylučovaní. Dobre sme korčuľovali, žiaľ, nedali sme ani jeden gól. V predĺžení sme to znovu nezvládli.“

Musia hrať jednoducho

Kameňom úrazu popradského tímu je slabá koncovka. S dvomi strelenými gólmi v dvoch dueloch nemožno na zvolenskom ľade pomýšľať na víťazstvo. Na druhej strane defenzívna činnosť na čele s brankárom Kostúrom pracovala pod Pustým hradom spoľahlivo a od toho sa možno odraziť.

„Na zápasy vo Zvolene sme už zabudli. Máme pred sebou dva dôležité domáce súboje, ktoré chceme zvládnuť. Chceme prelomiť streleckú krízu a vyrovnať stav série. Musíme hrať jednoducho, strieľať na bránu, nevymýšľať. Verím, že diváci nás prídu podporiť a že ich potešíme,“ zdôraznil Paločko.

V Poprade sa hrá na úzkom klzisku, ktoré domáci kamzíci veľmi dobre poznajú. Túto výhodu chcú zužitkovať vo svoj prospech. „Je potrebné hrať kontaktný hokej, zrážať sa a odoberať súperovi fyzické sily. Naším cieľom je hrať tvrdý, kombinačný hokej,“ uzavrel Matúš Paločko.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.