Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pálinkása striebro šokovalo

Sportnet|Publikované 21. júl 2008 o 22:00

ZÁPASNÍK LOKOMOTÍVY SI POCHVAĽOVAL ATMOSFÉRUKOŠICE. Veľkým zadosťučinením pre organizátorov juniorských majstrovstiev Európy v zápasení bol úspech

ZÁPASNÍK LOKOMOTÍVY SI POCHVAĽOVAL ATMOSFÉRU

KOŠICE. Veľkým zadosťučinením pre organizátorov juniorských majstrovstiev Európy v zápasení bol úspech Dana Pálinkása v kategórii do 74 kg. Prievidžan, ktorý však súťaží vo farbách ZK Lokomotíva Košice, získal striebornú medailu.

Maximum bronz

"Zisk striebra ma veľmi šokoval. Vôbec som nečakal, že by som mohol bojovať o zlatú medailu. V kútiku srdca som rátal maximálne s bronzom. Strieborná medaila ma preto veľmi potešila. Samozrejme, veľkú zásluhu na tom má i dobrý lós. V pavúku som chytil do svojej vetvy prijateľnejších súperov," neskrýval spokojnosť Dan Pálinkás. Ten postupne zdolal Brita Sweeneyho, Čecha Zezuláka i Gréka Aliosetskina zhodne 2:0 na periódy. Vo finále naň čakal Rus Gamidkadžijev, ktorý bol už nad sily nášho zástupcu.

Sklamaný z finále

Rus už len opticky pôsobil tak, akoby mal súťažiť o kategóriu vyššie... Vo finále začal od úvodu aktívne a nakoniec zvíťazil na lopatky. "Určite som mal inú predstavu o finále. Som z neho trochu sklamaný. Minimálne som chcel ukázať, že sme vyrovnaní súperi. Žiaľ, Rus ma zaskočil hneď na začiatku, zasadil rozhodujúci záber, po ktorom som sa dostal na lopatky," opísal finálový duel 19-ročný borec, ktorý sa ešte s Gamidkadžijevom nikdy nestretol a ani ho nevidel. "Bol ozaj suverénny. Prešiel turnajom bez zaváhania. Rusi sú svetová špička medzi zápasníkmi. V jednej hmotnostnej kategórii majú viacerých výborných borcov a môžu si vyberať. Vlastne na každej súťaži je iný Rus a človek ich len ťažko môže pozorovať a nejako sa na nich pripraviť."

Pokukuje po druhej medaile

Hoci bol voľnoštýliar Lokomotívy sklamaný zo svojho výkonu vo finále, diváci v Steel Aréne nič také nepociťovali. "Boli fantastickí. Všetci mi fandili, atmosféra bola ozaj vynikajúca. Veľmi mi to pomáhalo."

Na oslavy striebra ešte nebol čas, lebo Dana čakajú o pár dní juniorské majstrovstvá sveta v Istanbule. "Z Prievidze sa do Košíc prišli pozrieť moji najbližší i kamaráti. Večer sme si na spoločnom posedení s rodičmi dali prípitok so šampanským. Bolo to však skôr symbolické. Väčšie oslavy nechám na neskôr. V Istanbule nechcem sklamať ľudí, ktorí do mňa vkladajú nádeje a rád by som dosiahol dobrý výsledok. Medaila by ma veľmi potešila, hoci to bude o niečo ťažšie," načrtol svoj cieľ pred druhým vrcholom D. Pálinkás.

Pálinkásova cesta k striebru

1. kolo:Pálinkás - D. Sweeney (V. Brit.) 2:0 (3:0, 1:0)

2. kolo:Pálinkás - T. Zezulák (ČR) 2:0 (7:1, 1:0)

Semifinále:Pálinkás - K. Aliosetskin (Gréc.) 2:0 (9:2, 7:1)

Finále: Pálinkás - A. Gamidkadžijev (Rus.) na lopatky

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.