Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Palínčania v príprave nadeľujú

Brankár Tomáš Makeľ. Bude hosťovať v ŠK Agro Palín. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 19. júl 2012 o 22:00

V troch zápasoch nezaváhali ani raz a nestrieľali až 16 gólov. V Nacinej Vsi sa darí Patrikovi Haluškovi, ktorý zaznamenal už 7 presných zásahov.PALÍN/NACINA VES. Dnes pokračujeme v mapovaní prípravy v šiestoligových tímoch zemplínskej skupiny, ktorá odštartuje o dva týždne. Prinášame vám novinky z kuchyne Palína a Nacinej Vsi.

ŠK Agro Palín

Zverenci kormidelníka Jána Gajdoščíka sú v príprave presne štrnásť dní, odštartovali ju totiž v piatok 6. júla. „Trénujeme dvakrát do týždňa a popritom hrávame prípravné zápasy. Zatiaľ sme odohrali tri. Postupne sme zdolali vonku Nacinu Ves 3:0, doma Strážske 6:1 a vonku Hatalov 7:1. Zajtra nastúpime na vlastnom trávniku proti rezerve MFK Zemplín Michalovce, zápas sa bude hrať pri príležitosti osláv obce. Generálku odohráme v Kamenici nad Cirochou, ktorá hráva šiestu ligu vihorlatsko-dukelskú,“ informoval nás tréner mužstva, ktoré v uplynulej sezóne obsadilo šiestu priečku. Jeho káder neopustil žiadny futbalista, naopak, pribudli dvaja. „Ešte v priebehu jarnej časti odišli za prácou do Nemecka Milan Forgáč a Stanislav Virčík. Z Michaloviec sme na hosťovanie získali Tomáša Makeľa a Jána Riška. Zostávajú u nás aj Václav Frantál a Miroslav Mesaroš, ktorým sme predĺžili hosťovania,“ prezradil J. Gajdoščík. ŠK Agro má v úvode sezóny priaznivé vyžrebovanie, prvé dva duely totiž odohrá doma. „Začíname s Cejkovom a hneď nato hostíme Sečovce. Verím, že odštartujeme dobre. Chceme hrať kvalitný futbal a pohybovať sa v hornej časti tabuľky,“ dodal J. Gajdoščík.

ŠK Nacina Ves

Minuloročný nováčik, ktorý obsadil solídne ôsme miesto, začal letnú prípravu vo štvrtok 5. júla. „Prebieha v domácich podmienkach. Stihli sme už odohrať štyri prípravné stretnutia, ďalšie tri nás ešte čakajú,“ povedal na úvod lodivod ŠK Vojtech Bursík, ktorého zverenci doma podľahli Palínu 0:3, nad Lastomírom vyhrali 1:0 (gól Ľ. Kopas), na turnaji v Močaranoch zdolali Krásnovce 5:1 (P. Haluška 5) a vo finále prehrali na penalty so Senným (v riadnom hracom čase remizovali 2:2, P. Haluška, Ľ. Kopas), a v stredu vyhrali v Lastomíre 1:0 (P. Haluška). V nedeľu pocestujú do Vinného, 27. júla do Hencoviec a generálku zohrajú doma 29. júla so Soľou. „Strelecky sa darí Patrikovi Haluškovi, ktorý zaznamenal už sedem gólov. Dúfame, že v nastúpenom trende bude pokračovať aj v samotnej súťaži,“ dodal V. Bursík. Káder sa skoro nezmenil, zajačie úmysly má kapitán Jozef Vaľko, ktorý momentálne zarezáva v Trebišove. Otázny je návrat Vladimíra Gaľa, ktorému skončilo hosťovanie v Kochanovciach. „Potrebujeme doplniť útok, preto sme skúšali Mareka Šalachu z Hatalova, ktorý sa hneď v prvom zápase zranil,“ uviedol lodivod Nacinej Vsi, ktorá má ťažké vyžrebovanie. „Na úvod cestujeme do Veľkého Horeša, následne privítame nováčika z Tušíc a potom sa predstavíme v Čičarovciach. Cieľom je hrať v strede tabuľky, medzi 6. až 8. miestom,“ uzavrel debatu V. Bursík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.