Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Palín sa pripravuje aj s navrátilcom Vajdom

Návrat po dva a pol roku. Miloš Vajda (vľavo) by mal opäť pôsobiť v Palíne. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 11. mar 2014 o 00:00

Šiestoligista sa obzerá aj po ďalších posilách, záujem má aj o Šamudovského z Malčíc.PALÍN. Na uplynulú jesennú časť nebudú práve v najlepšom spomínať v ŠK Agro Palín, ktorý zimuje až na desiatej priečke v šiestej lige skupine zemplínskej.

V palínskom klube sú zvyknutí pohybovať sa na vyšších poschodiach tabuľky a aj cieľom do jarnej časti bude posunúť sa viac do stredu pelotónu.

Nazreli sme do kuchyne tohto tímu z michalovského okresu a zisťovali, ako prebieha zimná príprava.

O príprave

Palínčania zahájili zimnú prípravu 2. februára. Niekoľko úvodných tréningových jednotiek absolvovali v telocvični miestnej základnej školy.

„Zhruba tri týždne však už trénujeme na našom ihrisku, ktoré je vzhľadom na dobré poveternostné podmienky v solídnom stave,“ rozhovoril sa kormidelník mužstva Ján Gajdoščík.

Sériu prípravných duelov odštartoval celok na domácej pôde s účastníkom najvyššej okresnej súťaže Budkovcami, ktoré zdolal 1:0. Potom zvíťazil v Zemplínskej Širokej 3:1, následne doma podľahol FK Humenné 2:3 a v nedeľu v odvete so Z. Širokou na svojom ihrisku remizoval 0:0.

„Do začiatku jari sa ešte stretneme s Vinným a Boršou. Súboj s Olympiou bude generálkou na súťaž,“ doplnil.

O kádri

Jána Gajdoščíka trápi úzky káder, pretože má v ňom iba 14 hráčov vrátane mladých dorastencov.

„V zime od nás odišiel Miroslav Špak, ktorému skončilo hosťovanie z Michaloviec, a o jeho služby sme už nemali záujem. Spoľahnúť sa nemôžem ani na služby dlhodobo zraneného Martina Kovalíka,“ prezradil tréner ŠK Agro, ktorý späť v mužstve navrátilca do ofenzívy – stredopoliara Miloša Vajdu z Hatalova.

„Viac-menej sme už s ním dohodnutí a mal by ostať v našom tíme. Dres nášho tímu by mal v jari obliekať aj útočník Miroslav Mesaroš, ktorému by sme mali predĺžiť hosťovanie. Záujem máme aj stredného záložníka Tomáša Šamudovského z Malčíc, ale jeho príchod je ešte otázny,“ doplnil J. Gajdoščík, podľa ktorého by mužstvo mohli doplniť aj ďalší dvaja hráči z nižších súťaží.

O cieľoch

S jesennou bilanciou (4 výhry, 4 remízy a 7 prehier) ani s umiestnením nie sú v Palíne veľmi spokojní, v jari by preto chceli v tabuľke figurovať v pokojnom strede.

„Zo súťaže budú určite vypadávať dva tímy, možno aj tri, podľa toho, ako sa vyvinie situácia v piatej lige, preto by sme sa radi vyhli spodným priečkam. Nemáme práve najľahšie vyžrebovanie, ale naším cieľom je jednoznačne posunúť sa v tabuľke vyššie,“ uzavrel debatu J. Gajdoščík.

Súvisiace články