Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Pálffy verí, že pomôže v prvej fáze ZOH, neutícha Gretzkého podpora

TASR|5. dec 2001 o 11:32

Los Angeles 5. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Los Angeles Kings Žigmund Pálffy podobne ako ostatní Slováci v NHL verí, že ho vedenie tímu uvoľní ...

Los Angeles 5. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Los Angeles Kings Žigmund Pálffy podobne ako ostatní Slováci v NHL verí, že ho vedenie tímu uvoľní na prvú fázu ZOH do Salt Lake City a v tomto smere očakáva a aj má podporu okrem iných aj v legenárnom Waynovi Gretzkom.

"Stále dúfam, že sa to nejako podarí. Bolo by skvelé hrať na olympiáde. Nielen Amerika, ale celý svet sa na to bude pozerať," povedal pre LA Times Pálffy, ktorý momentálne laboruje so zlomeným rebrom. Skalický rodák by však kráľom chýbal až v troch zápasoch a keďže kalifornský tím v prebiehajúcom ročníku nepodáva vyrovnané výkony, bude kanoniera v boji o play off potrebovať.

Súcit so Slovákmi neustále vyjadruje aj generálny manažér kanadskej reprezentácie a spolumajiteľ Phoenixu Wayne Gretzky, pod ktorého "krídlami" sú Michal Handzuš, Ladislav Nagy a Radoslav Suchý. "Rozprávali sme sa o tom a na niečom sa určite dohodneme. Generálny manažér Mike Barnett to zakrátko oznámi," povedal legendárny muž s číslom 99 a dodal: "Olympiáda je najfamóznejšia vec na svete a myslím, že každý, koho krajina tam štartuje, sa musí zúčastniť. Na druhej strane však hráčov ich kvalít potrebujeme nutne v bojoch o play off, chceme totiž získať späť dôveru našich fanúšikov."

Pálffy dúfa, že Gretzky trojicu Slovákov uvoľní a že Kings sa v jeho prípade i v prípade Ľubomíra Višňovského vyjadria podobne. "Je ťažké myslieť na to, že tam nebudeme. V prvom rade však musím hrať za Kings," dodal Pálffy.

Súvisiace články