Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Pálffy už môže nastúpiť

Sportnet|5. dec 2003 o 00:00

Slovenský útočník Žigmund Pálffy je pripravený nastúpiť na zápas. Najproduktívnejší hráč Los Angeles Kings utrpel zranenie sánky, keď ho 22. októbra v zápase s Coloradom Avalanche (2:0) na striedačke zasiahol do tváre puk. Vystrelil ho Pálffyho spoluhráč

Ian Laperriere. Slovák bol desať dní v opatere dentistu Kings Jeffa Hoya. Ten predpokladal, že slovenský útočník by mal pauzovať sedem až desať zápasov. Pálffy sa však vracia po vynechaní piatich stretnutí. V noci Los Angeles hralo na domácom ľade v Staples center s Dallasom Stars.

„Je pripravený nastúpiť na zápas. Už mu nič nebráni, aby opäť hral," hovorí kouč mužstva Andy Murray. Tridsaťjedenročný krídelník už v stredu naplno korčuľoval. V najbližších ligových zápasoch však bude hrať s ochranným štítom na tvári. V doterajšom priebehu sezóny odohral 19 zápasov s bilanciou 6 gólov a 20 asistencií. V tabuľke produktivity je na 11. mieste.

Počas jeho absencie získali Kings cennú posilu do útoku. Z Pittsburghu Penguins prišiel do Kalifornie český hokejista Martin Straka. Kouč Murray bol na prvých tréningoch jeho hrou príjemne prekvapený. „Je to výborný útočník. Veľmi rýchlo sa učí a adaptuje na náš herný systém," povedal Murray. Straku plánuje zaradiť do útoku k Stümpelovi a Pálffymu. „Už pri tréningoch ukázali, že si na ľade veľmi dobre rozumejú. Toto spojenie môže byť veľmi produktívne," hovorí generálny manažér Dave Taylor.

Radosť z trejdu má aj samotný hráč. Mužstvo má vyššie ambície ako Pittsburgh, ktorý je na poslednej priečke celej NHL. Los Angeles aktuálne vedie svoju divíziu a mieri do play off. Na ľade aj mimo neho cítiť, že v tíme hrajú až traja Slováci a traja Česi (Straka, Modrý a Čechmánek).

V najbližších dňoch sa však najviac Straka teší na prírastok do rodiny. Jeho priateľka pre tehotenstvo musela ostať v Pittsburghu. „Z mojej výmeny do Los Angeles bola veľmi smutná a plakala, že pri nej nebudem, ale moja mama už ide do Pittsburghu, aby sa o ňu postarala," povedal Straka. (sb)

Súvisiace články