Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Pálffy láme v tejto sezóne rekordy a tréner hovorí o jeho inšpiratívnej hre

Sportnet|25. apr 2001 o 00:00

Los Angeles 25. apríla (TASR) - Kľúčom k postupu kalifornského hokejového tímu Los Angeles Kings do semifinále Západnej konferencie bol bezpochyby skalický rodák Žigmund Pálffy, ktorý ...

Los Angeles 25. apríla (TASR) - Kľúčom k postupu kalifornského hokejového tímu Los Angeles Kings do semifinále Západnej konferencie bol bezpochyby skalický rodák Žigmund Pálffy, ktorý s Jozefom Stümpelom vyprodukoval v sérii s Detroitom (4:2) dovedna 13 bodov. Tréner Andy Murray tvrdí, že na Pálffyho súčasný hokej je mimoriadne inšpiratívny pohľad.

Siedmy rok v NHL a od roku 1999 vo farbách slnečných Kings, kam prestúpil z NY Islanders, prežíva obávaný strelec disponujúci veľkou rýchlosťou a vynikajúcou prácou s pukom jednu z najúspešnejších sezón. Po základnej časti za 89 bodov (38+51) deviaty muž kanadského bodovania tak prekročil na západnom pobreží uznávanú hranicu jedného bodu na zápas (1,13), čo sa mu podarilo i v celkovom pôsobení v NHL, keď v 468 zápasoch zaznamenal 486 bodov (1,04). Okrem toho si pripísal 29 dvoj- a viacbodových zápasov, ktorých v drese kráľov odohral už 45. "Teraz, keď hrá takýto hokej, je veľmi inšpiratívne pozerať sa na neho," povedal tréner Kings Andy Murray.

Všetky významné medzníky dosiahol Pálffy v tejto sezóne. Začiatkom októbra si v stretnutí proti Buffalu pripísal 400. bod v kariére, čo o týždeň korunoval 400. štartom a o daľšie dva dni proti Phoenixu 200. gólom. "Je to úžasné obzrieť sa a uvedomiť si to. Všetko sa však odvíja od prípravy na zápas a tvrdej práce. Každý gól vyvoláva príjemný pocit, obzvlášť pri víťazstve svojho tímu," povedal Pálffy.

Úvod tohtoročnej série s Detroitom neodštartovali králi úspešne a už sa zdalo, že pohoria v 1. kole rovnako ako vlani, keď nedokázali zvíťaziť ani raz. Navyše Kings prehrali 12 po sebe idúcich play off zápasov, keď naposledy sa tešili v prvom finálovom stetnutí Stanley Cupu v 1993. Sériou štyroch víťazstiev v sérii však Detroit pokorili a dokázali presvedčiť predovšetkým sami seba. "Myslím, že hráči sa proti Detroitu zlepšili. Nešlo však o výzvu Detroitu, ale samým sebe. Niektorí hráči odčinili minuloročné zlyhanie v tejto odvete," dodal Murray. Zmazať nízku produktivitu v minuloročnej play off sa snažil i Pálffy. "V každom prípade to bude veľký boj od začiatku dokonca. Musím spraviť všetko preto, aby sme vyhrali nejaký zápas, pretože máme novú arénu, kde sa prídu na nás pozrieť ľudia, ktorí za to utratia 40 - 50 dolárov. Prehra nám veru nepomôže," predpovedal pred sériou s Detroitom slovenský útočník.

Súvisiace články