Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pálffy kvôli Czoborovej pred súd nepôjde

Sportnet|Publikované 5. nov 2003 o 23:00

Slovenský hokejista Žigmund Pálffy nebude musieť pred súdom čeliť obvineniam z domáceho násilia, ktorého sa mal dopustiť minulý týždeň na jeho

priateľke Zore Czoborovej. Oznámil to právnici hviezdy NHL ako i vedenie klubu LA Kings.

Právny zástupca John Tyre v utorok uviedol, že miestna prokuratúra sa napokon rozhodla, že vznesenie obvinenia v tomto prípade nie je nutné. "Iba vieme, že obvinenie zrušili," reagoval hovorca Kings Mike Altieri. K prípadu sa vyjadril aj samotný Pálffy, ktorý sa v Miami chystal na stredajší nočný zápas proti Floride: "Považujem za nešťastné, že zo súkromnej veci sa stala vec verejná. Ale vážim si podporu, ktorej sa mi dostávalo a som rád, že to mám za sebou."

Slovenského hokejistu zatkla polícia v Los Angeles pre domáce násilie, ktorého sa mal dopustiť vo svojom dome pri konfrontácii s priateľkou, ešte v nedeľu (pondelok ráno SELČ) po telefonickom oznámení incidentu postihnutou. Krídelníka Kings však po krátkom čase prepustili na kauciu 20 000 dolárov. Podľa polície v Pálffyho dome došlo k prudkej hádke spojenej s fyzickým násilím, počas ktorej Czoborová utrpela menšie zranenia a tie si nevyžiadali lekárske ošetrenie. Pálffy býval s kultovou slovenskou fitneskou niekoľko dní v rezidencii v Manhattan Beach. Po príchode polície chcela Czoborová zmeniť výpoveď a prosila policajtov, aby jej snúbenca nechali tak. Avšak smernice kalifornského štátu prikazujú predbežné zatknutie aj v prípade zmeny výpovede.

Prípad v zámorí, ale najmä na Slovensku vyvolal zmes vášnivých reakcií, rôznych interpretácií prípadu i hypotéz o dôsledkoch incidentu. Napriek negativistickým predpovediam príslušné úrady zo zákonom vynúteného primárneho zatknutia napokon nevyvodili sekundárne reštrikcie. Zavážilo to, že nešlo o spoločensky nebezpečný prípad násilia (iba ostro sledovaný), a že Czoborová políciu okamžite žiadala o zmenu výpovede.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.