Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Pálffy je mimo hry na neurčito, vykĺbil si rameno

TASR|9. jan 2004 o 11:04

Los Angeles 9. januára (TASR) - Najproduktívnejší slovenský hokejista v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL Žigmund Pálffy (16+25) si vykĺbil rameno v ...Los Angeles 9. januára (TASR) - Najproduktívnejší slovenský hokejista v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL Žigmund Pálffy (na archívnej snímke AP) si vykĺbil rameno v stredajšom zápase v Anaheime (4:4) a svojmu tímu Los Angeles Kings bude chýbať zatiaľ neurčitý čas. Ak sa skalický rodák podrobí zrejme nevyhnutnému chirurgickému zákroku, jeho ďalší štart v základnej časti tejto sezóny je nepravdepodobný.

"Určite nám bude chýbať niekoľko zápasov, v ktorých sa bez neho musíme naučiť vyhrávať. Určitú predstavu už mám," reagoval na nepríjemnú novinku tréner Kings Andy Murray, ktorý naznačil, že v prípade operácie si budú králi slovenský drahokam šetriť na play-off zápasy. Napriek skutočnosti, že Pálffy chýbal Kings v úvode sezóny v piatich zápasoch pre zranenie na tvári, neustále patrí do desiatky najproduktívnejších hráčov. "Ziggy je bezpochýb veľmi dôležitou súčasťou našej tímovej mozaiky. Ale čo si počneme bez neho ? Asi to čo dva roky predtým. Prirodzene, že na Ziggyho miesto nemáme adekvátnu alternatívu. Myslím, že je to najosviežujúcejší hráč v celej súťaži. Ale chlapci sú pripravení sa cez to preniesť, dodal center Kings Ian Laperriere.

Ak sa v tejto sezóne Kings prebojujú zo základnej časti, momentálne ťahajú šnúru 10 stretnutí bez víťazstva, vedenie si zrejme vydýchne. Tím z Los Angeles sa totiž od začiatku sezóny musí vyrovnávať s absenciou viacerých opôr. Okrem hviezdnych útočníkov Jasona Allisona a Adama Deadmarsha v závere minulého roku vypadol z hry pre otras mozgu aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Ten však už na rozdiel od brankárskej jednotky Čecha Romana Čechmánka, je kráľom k dispozícii.

Súvisiace články