Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Pálffy ide na operáciu, sezóna sa pre neho skončila

Sportnet|12. jan 2004 o 00:00

LOS ANGELES - Tretí najproduktívnejší slovenský hokejista v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL Žigmund Pálffy (16+25) sa dnes podrobí operácii zraneného ramena a sezóna sa pre neho skončila. Útočník Los Angeles Kings si vykĺbil rameno v predĺžení stredaj


Slovák Žigmund Pálffy z Los Angeles Kings si drží pravú ruku pri odchode z ľadu 7. januára 2004 v zápase zámorskej NHL proti Anaheimu (4:4). Útočník si v predĺžení vykĺbil rameno.
FOTO - TASR/APLOS ANGELES - Tretí najproduktívnejší slovenský hokejista v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL Žigmund Pálffy (16+25) sa dnes podrobí operácii zraneného ramena a sezóna sa pre neho skončila. Útočník Los Angeles Kings si vykĺbil rameno v predĺžení stredajšieho zápasu v Anaheime. Pauzovať by mal štyri až päť mesiacov a preto je ohrozená aj jeho prípadná účasť na majstrovstvách sveta v Čechách.

„V tejto sezóne sa už nevráti, to je isté," konštatoval tréner Andy Murray. Napriek skutočnosti, že Pálffy chýbal Kings v úvode sezóny v piatich zápasoch pre zranenie na tvári, neustále patrí do desiatky najproduktívnejších hráčov.

Zranenie spôsobil Pálffymu obranca Mighty Ducks Todd Simpson, keď ho unikajúceho stiahol za hokejku a slovenský útočník si po páde na ľade vykĺbil rameno. „Bol som trochu v šoku. Cítil som, že mi rameno vybehlo s puzdra a potom sa vrátilo späť. V šatni mi s ramenom skúsil doktor pohnúť a znova vyskočilo. Vedel som, že je zle. Nikdy sa mi nič podobné nestalo," povedal pre denník LA Times Pálffy. Chirurgický zákrok prevedie tímový lekár Ronald Kvitne v ortopedickom centre Kerlan-Jobe v Los Angeles. „Ziggy je bezpochyby veľmi dôležitou súčasťou našej tímovej mozaiky. Na jeho miesto nemáme adekvátnu alternatívu. Ale chlapci sú pripravení sa cez to preniesť," povedal center Kings Ian Laperriere.

Ak sa v tejto sezóne Kings prebojujú zo základnej časti, momentálne ťahajú šnúru 11 stretnutí bez víťazstva, vedenie si zrejme vydýchne. Tím z Los Angeles sa totiž od začiatku sezóny musí vyrovnávať s absenciou viacerých opôr. Okrem hviezdnych útočníkov Jasona Allisona a Adama Deadmarsha v závere minulého roku vypadol načas z hry pre otras mozgu aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský, ale už je späť v zostave.

Súvisiace články